Videolajm/ Kryeministri Sali Berisha viziton Izraelin (2011)

 


 
Kryeministri Sali Berisha vizitoi Izraelin. Ai pati takime me drejtuesit më të lartë të Shtetit të Izraelit, midis tyre edhe me kryeministrin Benjamin Netanyahu dhe Presidenti Shimon Perez(21 nëntor 2011). (d.f./IzraeliSot)

Lexo më shumë

Shqiptarët e Izraelit festojnë Pavarësinë: shqiponjë dhe flamur kuqezi

Komuniteti shqiptaro-hebre që jeton në Izrael festoi Festën e Pavarësisë. Mori pjesë ambasadori Bardhyl Canaj