Kristiano Ronaldo, reklamë për televizionin izraelit “HOT”


Superylli i futbollit botëror, Kristiano Ronaldo, ishte pjesë e një reklame komerciale për televizonin me pagesë izraelit, “HOT”. Klipi u filmua në Madrid.

Sulmuesi i Realit të Madridit dhe kapiteni i Portugalisë u shfaq në klip me tre nga katër aktorët e serialit të njohur televiziv izraelit, “Shababnikim”, Daniel Gad, Israel Atias and Omer Perlman.

Ronaldo e pati jo pak të vështirë të thoshte fjalën hebraisht “hatraot”, që në shqip do të thotë “njoftime”.


“Ishte një eksperiencë e  paharrueshme. Kristiano ishte i sjellshëm, profesional dhe ndihej sikur ai përshtatej në ekipin tonë. Ka zëra se ai mund të bashkohet me sezonin e ardhshëm si ‘Shababnik i pestë’”, tha aktori izraelit Atias.

“Shababnikim” është tepër popullor në Izrael dhe ka fituar katër çmime.

Kjo është hera e dytë që Ronaldo shfaqet në një reklamë komerciale të televizonit “HOT”, i cili i përket miliarderit izraelito-francez, Patrick Drahi.

IZRAELI SOT

Lexo më shumë

Shpëtimi i hebrenjve, Shqipëria shpallet “Shtëpi e Jetës”

Fondacioni Ndërkombëtar “Raoul Wallenberg” përuron në Tiranë pllakatin në Ditën Ndërkombëtare të Kujtesës

IZRAEL

Netanyahu paralajmëron tjetër tragjedi: Hezbollahu ka armatime pranë një depoje gazi në Bejrut

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, akuzoi grupin militant Hezbollah të Libanit për prodhimin e armëve pranë një "stacioni karburanti" në…

SHQIPËRI

Lehtësimi i procedurave për investitorët izraelitë, ambasadori Canaj takim me Nimrod Yaron

Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Dr. Bardhyl Canaj, zhvilloi një takim me Nimrod Yaron, drejtuesin e kompanisë izraelite “Nimrod Yaron…

KOSOVA

Albion Bikliqi: Rrjeti 5G, Kosova ka nevojë për Izraelin dhe SHBA-të më shumë se kurrë

Izraeli dhe SHBA-të vetëm se kanë implementuar një teknologji të tillë në vendet e tyre dhe përvoja e kësaj teknologjie…

INTERVISTA

Ambasadori Gendler: Së shpejti Izraeli hap ambasadën në Prishtinë

Ambasadori i Izraelit në Tiranë, Noah Gal Gendler, ka folur në një intervistë të posaçme për Vizion Plus, për njohjen…

MILIARDERËT

“Djemtë e artë”, katër hebrenj në dhjetë më të pasurit e botës

CEO i Facebook, Mark Zuckerberg, kryeson listën hebreje me një vlerë neto prej 85 miliardë dollarësh, i ndjekur nga gjiganti…

SPYZONE

Roli mahnitës i Mossad në paqen e Lindjes së Mesme

Mossad ka luajtur gjithmonë një rol të rëndësishëm në hije në politikën e jashtme të Izraelit me vendet arabe të…