Sfida ndaj Izraelit, Shqipëria kryen nxehjen në “Toto Turner”

Në orën 20:45 do të luhet ndeshja Izrael-Shqipëri, e vlefshme për Ligën e Kombeve.

Sot në orën 20:45 do të luhet ndeshja Izrael-Shqipëri, e vlefshme për Ligën e Kombeve.

Kombëtarja shqiptare në këto momente po kryen nxehjen në stadium.

Në stadiumin “Toto Turner”, në Be’er Sheva – plotësisht të shitur – nuk do të mungojnë edhe tifozët shqiptarë, kryesisht pjesë e komunitetit shqiptaro-hebre që jetojnë në Izrael.

Trajneri Kristian Panuci

FORMACIONET ZYRTARE

Shqiptarët e Izraelit festojnë Pavarësinë: shqiponjë dhe flamur kuqezi

Komuniteti shqiptaro-hebre që jeton në Izrael festoi Festën e Pavarësisë. Mori pjesë ambasadori Bardhyl Canaj