David Bekcham i plotëson ëndrrën hebreut të gjymtuar

10-vjeçari Rio Woolf takon heroin e tij, ish-futbollistin e famshëm anglez

‘Baby Blade Runner’ Rio Woolf u takua me heroin e tij të futbollit, David Beckham, kur të dy u takuan në Sidnej në “Invictus Games”.

Fituesi 10-vjeçar i “Yjet e Heronjve” për çmimin e komunitetit të rinj të hebrenjve tha: “Ishte një lojë e mahnitshme – shumë frymëzuese dhe ëndrra ime u bë e vërtetë kur takova Davidin!”.

“Ai ishte me të vërtetë i hijshëm, kur ai më pyeti: ‘Si je shoku? ‘Unë jam shumë me fat, sepse kam vënë re se ai nuk u ndal për shumë tifozë të tjerë për të bërë foto!”.

Ky ishte edicioni i katërt i “Invictus Games” për vogëlushin Rio, pasi ai kishte qenë më parë në Londër 2014, Orlando 2016, Toronto 2017, shkruan portali Jewishnews.

Ai gjithashtu shpresonte të takonte Princin Harry për herë të katërt, por mes sigurisë së shtuar, së bashku me Meghanin, ishte vetëm në gjendje ta thërriste emrin e tij dhe të bënte foto dhe video nga distanca.

Shqiptarët e Izraelit festojnë Pavarësinë: shqiponjë dhe flamur kuqezi

Komuniteti shqiptaro-hebre që jeton në Izrael festoi Festën e Pavarësisë. Mori pjesë ambasadori Bardhyl Canaj