Aventura e ardhshme e Nas Daily: Ndërtimi i një Perandorie Videosh

Arabo-izraeliti Nuseir Yassin ka mbi 10 milionë ndjekës në Facebook. Videot e tij kanë rreth 2.5 miliardë shikime.

“Ditari i Ana Frank”, aktorët shqiptarë emocionojnë zv.ambasadoren e Izraelit

Diplomatja Liora Peleg: Ishte emocionuese të dëgjoje aktorët të këndonin himnin e Izraelit, Hatikva

Ambasadori i Izraelit vlerëson Lorik Canën: Model në fushë dhe jashtë saj

Kryediplomati Boaz Rodkin takon ish-kapitenin e Kombëtares së Shqipërisë

Rivlin takon Papën: Të forcohet lidhja Izrael-Selia e Shenjtë

Presidenti i Izraelit, Reuven Rivilin nisi një vizitë zyrtare në Shtetin e Vatikanit dhe në Itali.

Izrael-Shqipëri, bashkëpunim i shumanshëm në fushën akademike

Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Bardhyl Canaj, u takua në përfaqësues të Achva Academic College

Bota nderon Stan Lee, hebreun që krijoi Spider-Man

Bashkëkrijuesi i Marvel Comics krijoi disa nga personazhet më të famshëm të Hollivudit si Spider-Man, The Fantastic Four dhe The Hulk Incredible. Vdiq të hënën në moshën 95-vjeçare

Mark Zuckerbeg, anëtari më i ri i grupit “Secret Tel Aviv”

Bashkëthemeluesi i Facebook dhe CEO i rrjetit më të famshëm social ndihet i kënaqur me anëtarësimin

Terroristët e Hamasit lëshojnë më shumë se 400 raketa drejt Izraelit

Kjo është breshëria më e madh ndonjëherë e raketave në Izraelin jugor në një ditë të vetme. 50 izraelitë të plagosur

Startapi XM Cyber i ish-shefit të Mossadit grumbullon 22 mln dollarë

Programi i investimeve Nasdaq, Nasdaq Ventures, udhëhoqi një raund 22 milionë dollarë për XM Cyber me bazë në Izrael

Izraeli zhvillon një robot luftarak që shpëton jetë

Israel Aerospace Industries ka zhvilluar një robot luftarak shumë të manovrueshëm që do të jetë në gjendje të kryejë misionet përkrah trupave tokësore, neutralizojë dhe paralajmërojë forcat lidhur me kërcënimet e fshehura në fushën e betejës.