Izraeli teston me sukses sistemin antiraketor me rreze të gjatë

“Arrow 3” është niveli më i lartë i dispozitivit izraelit antiraketor

Izraelitja “Haaretz”, shkrim për fasadat e Tiranës: Projekti i famshëm i Edi Ramës

Gazeta izraelite në një shkrim kushtuar fasadave të qyteteve nëpër botë ka përzgjedhur edhe kryeqytetin shqiptar, për kolorotin shumëngjyrësh

Superfuqia e Izraelit dhe siguria kibernetike e Yllit të Davidit

Me prodhimin e virusit Stuxnet në 2010, Izraeli u demonstrua superfuqi kibernetike

Vdes shkrimtari i njohur izraelit, Amos Oz

Shkrimtari i njohur izraelit, Amos Oz ka ndërruar jetë në moshën 79-vjeçare

Izraeli kalon ligjin për kanabisin, tregu arrin në 1 mld dollarë në vit

Izraeli konsiderohet një parajsë për kompanitë mjekësore të kanabisit dhe ka tërhequr vëmendjen e investitorëve ndërkombëtarë

Tri kompani izraelite renditen midis 100 shitësve më të mëdhenj të armëve

Elbit Systems Ltd, shiti 3.2 miliardë dollarë armë në vitin 2017, duke u renditur e 28-ta në listë.

Netanyahu: Shkatërrimi i tuneleve të Hezbollahut, drejt fundit

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu deklaroi këtë të martë se, operacionet e ushtrisë izraelite për të lokalizuar dhe shkatërruar tunelet ndërkufitare të hapura nga libanezët e Hezbollahut janë drejt përfundimit.

Netanyahu: Rama i dërgoi një mesazh të qartë regjimit iranian

Kryeministri i Izraelit ka reaguar pasi Shqipëria shpalli non grata diplomatët iranianë

2018, 6.5 miliardë dollarë investime në ekosistemin e startapeve në Izrael

Ekosistemi i startapeve të Izraelit është një nga më të mëdhatë në botë dhe konsiderohet i dyti pas Silicon Valley

Dëbimi i diplomatëve nga Shqipëria, Irani fajëson SHBA-të dhe Izraelin

Agjencia zyrtare iraniane e lajmeve IRNA citoi zëdhënësin e Ministrisë së Jashtme, Bahram Ghasemi