Ambasadori Rodkin, i pranishëm në “sfidën 10 milionë turistë” në Shqipëri

Për herë të parë gjatë sezonit turistik 2018, Shqipëria përjetoi në bum turistësh nga Izraeli

“Doktorët gazmorë”, ekipi izraelit trajnime për mjekët dhe infermierët shqiptarë

30 mjekë dhe infermierë nga e gjithë Shqipëria do të marrin pjesë në programin e “Dream Doctors”

Ambasadori i Izraelit merr pjesë në “Colours of Albania 2018”

Diplomati Boaz Rodkin, i pranishëm në ceremoninë përmbyllëse për konkursin të organizuar në Kalanë e Rozafës

Dita e Ashures, Ambasadori Rodkin vizitë në Kryegjyshatën e Bektashinjve

Kryediplomati izraelit u prit nga Kryegjyshi Botëror, Baba Dede Edmond Brahimaj. Ambasadori i Izralit në.

Shesh në Tiranë me emrin “Shimon Peres”

Sheshi në zonën e Xhamllikut do të mbajë emrin e Presidentit të 9-të izraelit, Shimon Peres.

Rodkin: Bujqësia dhe turizmi, prioritet i investitorëve izraelitë në Shqipëri

Vitin e kaluar Shqipërinë e vizituan 6200 turistë izraelitë. Numri pritet të rritet ndjeshëm, me nisjen e fluturimeve direkte,Tel Aviv-Tiranë

Dita Botërore, Ambasadori i Izraelit, Boaz Rodkin dhuron gjak në Tiranë

Ambasada e Izraelit ju bashkua nismës së Ambasadës Spanjolle dhe Kryqit te Kuq Shqiptar duke dhuruar gjak

Ambasadori i Izraelit në Qarrishtë: Zona ka mundësi për ekoturizëm

Kryediplomati Boaz Rodkin merr pjesë në hapjen e sezonit turistik. Pritet nga kryebashkiku i Librazhdit, Kastriot Gurra.

Ambasadori i Izraelit në Tiranë në “Smile Albania”

“Smile Albania”- 1 mijë të rinj dhe të reja do të jenë mikpritja me buzëqeshje për turistët e huaj.

Turneu i ambasadave, Izraeli fiton turneun e minifutbollit

Ambasadori Boaz Rodkin në Twitter: Jam i super gëzuar me suksesin fantastik. Bravo djema!