Shqiptarët e Izraelit festojnë Pavarësinë: shqiponjë dhe flamur kuqezi

Komuniteti shqiptaro-hebre që jeton në Izrael festoi Festën e Pavarësisë. Mori pjesë ambasadori Bardhyl Canaj

Izrael-Shqipëri, bashkëpunim i shumanshëm në fushën akademike

Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Bardhyl Canaj, u takua në përfaqësues të Achva Academic College

Canaj takon Leibovich: Intensifikim marrëdhëniesh Shqipëri-Izrael-AJC

Ambasadori i Shqipërisë në Izrael pati një takim me drejtoren e Komitetit Amerikano-Hebraik

Ministri Bushati takohet me lideren e Opozitës në Izraeli, Tzipi Livni

Livni në Twitter: Ne do të vazhdojmë të promovojmë bashkëpunimin mes dy vendeve dhe të forcojmë lidhjet

Bushati-Lieberman: Të rrisim bashkëpunimi në fushën e sigurisë

Ministri i Jashtëm shqiptar u takua në Izrael me homologun izraelit

Ministri Bushati takohet me kreun e Kongresit Botëror të Hebrenjve

Ministri i Jashtëm shqiptar u takua me Robert Singer në Izrael gjatë Takimit Botëror të ITC rreth Kundër-Terrorizmit

Izrael, Bushati takon kryeministrin Netanyahu: Të thellojmë bashkëpunimin

Ministri Bushati dhe Kryeministri Netanyahu diskutuan për mundësinë e bashkëpunimit në fusha me interes reciprok

Dorentina Hysa, studentja shqiptare më e mira për graden Master në UT e Haifas

Dorentina Hysa, studentja shqiptare shpallet me e mira per graden Master ne UT e Haifa-s,.

Izrael, Shqipëria në sesionin e 40-të të Rrjetit Shëndetësor për Evropën Juglindore

Përfundoi në Izrael Sesioni i 40-të i Rrjetit Shëndetësor për Evropën Juglindore. Sipas zëdhenesit të.

Izrael, Shqipëria në Konferencën e Grupeve Parlamentare të Miqësisë

Marrin pjesë 33 Kryetarë të Grupeve Parlamentare të Miqësisë nga vendet të ndryshme. Shqipëria përfaqësohet me deputetët Blerina Gjylameti dhe Milva Ikonomi