Canaj takon Leibovich: Intensifikim marrëdhëniesh Shqipëri-Izrael-AJC

Ambasadori i Shqipërisë në Izrael pati një takim me drejtoren e Komitetit Amerikano-Hebraik

Ministri Bushati takohet me lideren e Opozitës në Izraeli, Tzipi Livni

Livni në Twitter: Ne do të vazhdojmë të promovojmë bashkëpunimin mes dy vendeve dhe të forcojmë lidhjet

Bushati-Lieberman: Të rrisim bashkëpunimi në fushën e sigurisë

Ministri i Jashtëm shqiptar u takua në Izrael me homologun izraelit

Ministri Bushati takohet me kreun e Kongresit Botëror të Hebrenjve

Ministri i Jashtëm shqiptar u takua me Robert Singer në Izrael gjatë Takimit Botëror të ITC rreth Kundër-Terrorizmit

Izrael, Bushati takon kryeministrin Netanyahu: Të thellojmë bashkëpunimin

Ministri Bushati dhe Kryeministri Netanyahu diskutuan për mundësinë e bashkëpunimit në fusha me interes reciprok

Dorentina Hysa, studentja shqiptare më e mira për graden Master në UT e Haifas

Dorentina Hysa, studentja shqiptare shpallet me e mira per graden Master ne UT e Haifa-s,.

Izrael, Shqipëria në sesionin e 40-të të Rrjetit Shëndetësor për Evropën Juglindore

Përfundoi në Izrael Sesioni i 40-të i Rrjetit Shëndetësor për Evropën Juglindore. Sipas zëdhenesit të.

Izrael, Shqipëria në Konferencën e Grupeve Parlamentare të Miqësisë

Marrin pjesë 33 Kryetarë të Grupeve Parlamentare të Miqësisë nga vendet të ndryshme. Shqipëria përfaqësohet me deputetët Blerina Gjylameti dhe Milva Ikonomi

Shqipëria, në Forumin Ndërkombetar për Luftën kundër Terrorizmit në Izrael

Merr pjese Zv.Ministri i Brendshem, Besfort Lamallari. Fjalime nga Rivlin dhe Netanyahu

“Gratë lidere”, deputetja shqiptare Blerina Gjylameti fjalim në Izrael

Në konferencën e organizuar nga MASHAV morën pjese përfaqësueset me te larta nga 44 vende të ndryshme të botës.