Kristiano Ronaldo, reklamë për televizionin izraelit “HOT”

Superylli i futbollit botëror, Kristiano Ronaldo, ishte pjesë e një reklame komerciale për televizonin me.

Ylli izraelit Gal Gadot do të prezantojë një nga çmimet “Oscar 2018”

Ylli izraelit Gad Gadot, e njohur për rolin e saj si protagoniste në filmin “Wonder.

Filmi izraelit “Beneath the Silence” fiton çmimin “Best European Feature Film” në TIFF Tirana

Filmi izraelit “Beneath the Silence” fitoi çmimin “Best European Feature Film” në edicionin e 15-të.

Filmi izraelit “The zookeeper’s wife” në Tiranë

Ambasada e Izraelit në Tiranë në bashkepunim me Ambasadën e Polonisë në Shqipëri dhe me.

Dy filma izraelitë në Festivalin Ndërkombëtar te Akademia “Marubi”

Dy filma nga Izraeli u prezantuan në International Human Rights Film Festival (Festivalin e Filmit.

“The Zookeeper’s Wife”, historia e çiftit polak që shpëtoi 300 hebrenj

Gjatë Luftës së Dytë Botërore, Kopshti Zoologjik i Varshavës në kryeqytetin e Polonisë, u bë.

Shfaqet dokumentari “Besa” në Kinema du Bourg

“Besa: la promesse” një dokumentar i realizuar nga regjisorja amerikane Rachel Goslins do të transmetohet.

Kujtim Çashku: Filmi izraelit ne Holocaust Memorial Day

Rektori i Akademisë së Filmit dhe Multimedias “Marubi”, regjisori i njohur Kujtim Çashku, është një.

Arkiv: TIFF dhe pervoja e filmave izraelite

Tirane, 3 nentor 2014 – “Tirana International Film Festival” nis edicionin e tij të 12.

Filmi Besa, The Promise

Londër:- Në mbrëmjen e 16 janarit 2014 në Pinner Sinagogë, një nga zonat me numrin.