Trump në Festën e Hanukkah: Civilizimi i detyrohet popullit hebre

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, dha një pritje në Shtëpinë e Bardhë me rastin e Hanukkah, festës së njohur të hebrenjve.

Gjermania dhe Anglia mbështesin Izraelin dhe dënojnë Hezbollah

Ambasadorja e Gjermanisë në Izrael dhe Ministri Britanik i Shtetit për Lindjen e Mesme shprehin mbështetje për përpjekjet e Izraelit kundër Hezbollahut.

Ministri danez: Danimarka ka çfarë të mësojë nga Izraeli

Tommy Ahlers: Izraeli paraqet mundësi të mëdha për bashkëpunim me institucionet akademike të Danimarkës

Rivlin takon Papën: Të forcohet lidhja Izrael-Selia e Shenjtë

Presidenti i Izraelit, Reuven Rivilin nisi një vizitë zyrtare në Shtetin e Vatikanit dhe në Itali.

Netanyahu takohet me Putin në Paris: Sqaruam gjithçka

Kryeministri i Izraelit dhe Presidenti rus zhvilluan një bisedë të improvizuar në Pallatin Elysee

100-vjetori, Netanyahu: Jam krenar që përfaqësoj Izraelin

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, ishte midis 70 liderëve nga e gjithë bota në kryeqytetin francez

100-vjetori, liderit botërorë mblidhen në Paris

100-vjetori nga përfundimi i Luftës së Parë Botërore, Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, midis 70 liderëve botërorë

Presidenti i ri i Brazilit: Zhvendosim ambasadën në Jeruzalem

Presidenti brazilian Jair Bolsonaro: Izraeli është një shtet sovran dhe ne e respektojmë atë.

Netanyahu në inaugurimin e Bolsonaros si Presidenti i ri i Brazilit

Ceremonia do të zhvillohet në janar 2019. Bolsanoro ka premtuar të zhvendosë ambasadën në Jerusalem

Rivlin pret zv/presidentin e Kinës: Marrëdhëniet tona të shkëlqyera

Presidenti i Izraelit, Reuven Rivlin, priti zëvendëspresidentin e Kinës, Wang Qishan.