“Ditari i Ana Frank”, aktorët shqiptarë emocionojnë zv.ambasadoren e Izraelit

Diplomatja Liora Peleg: Ishte emocionuese të dëgjoje aktorët të këndonin himnin e Izraelit, Hatikva

Tel Avivi, midis 10 qyteteve më të mirë në botë për librat

Tel Avivi tashmë është njohur gjerësisht si një qytet inovativ, me ekosistemin e tij të.

Muzikantë izraelitë performojnë në Tiranë

Dyshja e famshme e Israel Tuba Duo, Avital Handler dhe Haim Mazar, morën pjesë në International Albanian Brass Festival

Legjenda e muzikës, Paul McCartney, merr çmimin Wolf Prize 2018

Këngëtari dhe kantautori legjendar britanik, Paul McCartney, është një nga fituesit e mëdhenj të Wolf.

Emiri-Rotem, koncert miqësie në Izrael me rastin e Festave të Shqipërisë

Ne hollin qendror te Librarise Kombetare te Izraelit, ne Jeruzalem, u mbajt koncerti duo nga.

Koncert me muzikë shqiptare nga Almira Emiri në Izrael

(Izraelisot) – Një recital në piano nga Almira Emiri me muzikë izraelite dhe shqiptare të.

Yael Karavan performon në Reja Festival

Artistja e njohur izraelite, Yaek Karavan, performoi te instalacioni “Reja” pranë Galerisë së Arteve. Ajo.

Ambasadori Canaj takon drejtorin e Konsvervatorit të Muzikës, Wasserman

(Izraelisot) – Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Bardhyl Canaj, u takua me Drejtorin e Konservatorit.

“Potters Duo”, arti i qeramikës izraelite

Në ambientet e Hotel “Rogner” u hap ekspozita e qeramikës “Potters Duo” një bashkëpunim midis.

Djali izraelit 7-vjeçar gjen aksidentalisht skulpturën 3400-vjeçare

Një djalë izraelit, 7 vjeç ka gjetur aksidentalisht një figurinë 3400-vjeçare e një perëndeshe. Figurina u gjet.