Eurovizioni në Izrael, 42 vende të pranishme në Tel Aviv

Festivali Europian i Këngës do të zhvillohet më 14-18 maj 2019. Merr pjesë edhe Shqipëria

David Bekcham i plotëson ëndrrën hebreut të gjymtuar

10-vjeçari Rio Woolf takon heroin e tij, ish-futbollistin e famshëm anglez

94 vjeç, por izraeliti Walter Bingham hidhet nga 3600 metra

Ai u bë hebreu më i vjetër në moshë që bën zhytje në qiell dhe dëshiron ta bëjë atë kur të mbushë 100.

Liga Gjermane e Futbollit bashkëpunon me startapin izraelit Track160

Sipas marrëveshjes së partneritetit, Track160 ka fituar akses në arkivat e të dhënave të lojërave të DFL

David Cohen, një ambasador izraelit tifozi special i Shqipërisë

Me një shall të Kombëtares shqiptare, Cohen, është së bashku me presidentin e Federatës Izraelite të Futbollit, Shino Zuaretz.

Izrael-Shqipëri, nuk mungojnë tifozët shqiptarë

Kryesisht janë pjesë e komunitetit shqiptaro-hebre që jetojnë në Izrael

Hercog: Izraeli luan në shtëpi, duam fitore

Trajneri i ekipit izraelit flet para ndeshjes kundër Shqipërisë, nesër në orën 21:45

Panuçi: Do të jetë një ndeshje e vështirë, jemi optimistë

Trajneri i ekipit shqiptar flet para ndeshjes kundër Izraelit nesër në orën 21:45. Mavraj: Besojmë në aftësitë tona.

“Lasgushi” “shtegton” në Izrael bashkë me kuqezinjtë!

Shqipëria do të ndeshet mbrëmjen e së dielës në transfertë me Izraelin në ndeshjen e vlefshme për Ligën e Kombeve

Liga e Kombeve, Izraeli mposht Skocinë

Per izraelitët shenuan Peretz te ndihmuar edhe nga nje autogol i Tiernit