Eliminatoret Euro 21, Izraeli mposht 3-0 Kosovën

Ndeshja u zhvillua në Tel Aviv. Golat u shënuan nga Ganem (2) dhe Raz Meir.

Liga Gjermane e Futbollit bashkëpunon me startapin izraelit Track160

Sipas marrëveshjes së partneritetit, Track160 ka fituar akses në arkivat e të dhënave të lojërave të DFL

Izrael-Shqipëri 2-0/ Shënojnë Hemed dhe Saba

Shqipëria humbet në transfertë ndaj Izraelit në kuadër të Ligës së Kombeve

Sfida ndaj Izraelit, Shqipëria kryen nxehjen në “Toto Turner”

Në orën 20:45 do të luhet ndeshja Izrael-Shqipëri, e vlefshme për Ligën e Kombeve.

David Cohen, një ambasador izraelit tifozi special i Shqipërisë

Me një shall të Kombëtares shqiptare, Cohen, është së bashku me presidentin e Federatës Izraelite të Futbollit, Shino Zuaretz.

Izrael-Shqipëri, nuk mungojnë tifozët shqiptarë

Kryesisht janë pjesë e komunitetit shqiptaro-hebre që jetojnë në Izrael

Hercog: Izraeli luan në shtëpi, duam fitore

Trajneri i ekipit izraelit flet para ndeshjes kundër Shqipërisë, nesër në orën 21:45

Panuçi: Do të jetë një ndeshje e vështirë, jemi optimistë

Trajneri i ekipit shqiptar flet para ndeshjes kundër Izraelit nesër në orën 21:45. Mavraj: Besojmë në aftësitë tona.

“Lasgushi” “shtegton” në Izrael bashkë me kuqezinjtë!

Shqipëria do të ndeshet mbrëmjen e së dielës në transfertë me Izraelin në ndeshjen e vlefshme për Ligën e Kombeve

Liga e Kombeve, Izraeli mposht Skocinë

Per izraelitët shenuan Peretz te ndihmuar edhe nga nje autogol i Tiernit