Rekord vizitorësh, turizmi në Izrael pritet të kalojë 4 mln në 2018

3.8 milionë turistë vizituan Izraelin në janar-nëntor 2018, 14% më shumë se në periudhën korresponduese të vitit të kaluar

Turizmi në Izrael në shifra rekord

Deri në nëntor 2018, 3.6 milionë turistë vizituan Izraelin. 4.8 miliardë dollarë të ardhura

Nivel rekord turistësh në Izrael

3.4 milionë turistë vizituan Izraelin në janar-tetor 2018, 15% më shumë se vitin e kaluar.

Ksamili, në Top 10 rekomandimet e mediave izraelite për pushimet 2019

Gazeta e njohur ekonomike “Calcalist”: Ushqim deti të shkëlqyer, njerëz miqësorë dhe plazhe të bukura

3.1 milionë turistë vizituan Izraelin nëntë muajt e parë 2018

15% më shumë në raport me të njëjtën periudhë. Izraeli pati 3.836 milionë turistë vitin e kaluar

David Cohen, ish-ambasadori i Izraelit promovon turizmin shqiptar

Ish-kryediplomati u prit nga Presidenti i Republikës së Shqipërisë dhe Kryegjyshi Botëror i Bektashinjve

Prestigjiozja izraelite ”Ha’aretz”: Shqipëria, destinacion i mrekullueshëm turistik

Shqipëria është kthyer një nga destinacionet më të mira turistike të vitit

Izraeli, 19% më shumë turistë në gjysmën e parë të vitit 2018

2.1 milionë turistë vizituan Izraelin. 3.5 milionë izraelitë dolën nga vendi

Linja ajrore Tel Aviv-Tiranë, zbresin në Rinas 184 pasagjerët e parë izraelitë

Tirana International Airport u uroi sot mirëseardhjen 184 pasagjerëve të parë të “Israir Airlines”

Studimi i Mastercard, Tel Avivi, 1.9 mld usd të ardhura nga turizmi në 2017

1.7 milionë turistë vizituan “Qytetin e Bardhë”. Në vendin e parë është Bangkoku në Tajlandë me 20 milionë vizitorë