Izraeli zhvillon një robot luftarak që shpëton jetë

Israel Aerospace Industries ka zhvilluar një robot luftarak shumë të manovrueshëm që do të jetë në gjendje të kryejë misionet përkrah trupave tokësore, neutralizojë dhe paralajmërojë forcat lidhur me kërcënimet e fshehura në fushën e betejës.

Izraelitja Elbit, kontratë 68 mln usd për monitorimin me dron të bregdetit të Evropës

Marrëveshja e kontraktorit izraelit i mbrojtjes është për dy vjet, me një opsion shtimi edhe për dy vjet të tjera

Israel Aerospace Industries, kontratë 550 mln dollarëshe me vendin aziatik

IAI nuk e publikoi emrin e vendit të interesuar, por besohet të jetë India

Izrael, Rafael zbulon sistemin e ri anti-tank Trophy

Versioni i ri i sistemit Trophy është 40% më i lehtë dhe kap 95% të raketave anti-tank

Prezencë e fuqishme e Izraelit në panairin më të madh ushtarak në botë

Trembëdhjetë kompani izraelite do të shfaqin produktet e tyre në Uashington

Lieberman paralajmëron Hamasin: Kujdes, pushimet mbaruan!

Ministri izraelit i Mbrojtjes, mesazh në Twitter për krerët e Hamasit: Merreni parasysh!

Izraeli, i 15-ti në botë për shpenzime ushtarake: 19.6 mld dollarë

Izraeli u rrit dy vende nga vendi i 17-të në 2016 në vendin e 15-të në vitin 2017.

Tremujori i dytë, kompania ushtarake izraelite Elbit rrit fitimet me 47%

Kompania, e kontrolluar nga Michael Federmann shet 892 mln USD prodhime elektronike

Izrael/ Rafael do të prodhojë raketa anti-tank në Australi

Raketa Spike konsiderohet si më e përparuara e këtij lloji në botë.

Ushtria izraelite, gati për një operacion të gjerë ushtarak në Gaza

Izraeli paralajmëron Hamasin të mos lëshojë më pajisje zjarrvënëse. Afati maksimal deri të premten