Miliarderi Eyal Ofer dhuron 5 mln dollarë për Muzeun e Artit në Tel Aviv

Me 9.4 miliardë dollarë, Eyal Ofer renditet si njeriu i 149-të më pasur në planet dhe i pari në Izrael.

500 më të pasurit e Izraelit, ja kush janë 106 miliarderët

Gazeta “The Marker” ka hartuar listën. Vlera e tyre kap 172 miliardë dollarë në total.