Ambasadorja Ines Demiri në pritjen e organizuar nga Ambasada e SHBA

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, mori pjesë në pritjen e organizuar për të Ngarkuarin e ri me Punë, z. Michael A. Ratney, në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Jerusalem.


Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, mori pjesë në pritjen e organizuar për të Ngarkuarin e ri me Punë, z. Michael A. Ratney, në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Jerusalem.

E shoqëruar nga ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Bardhyl Canaj, ajo takoi ambasadorin zviceran z. Jean-Daniel Ruch, së bashku me stafin e tij.

Postimi i plotë

“Me ftesë të Zëvendëshefit të Misionit në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Jerusalem, z. Jonathan Shrier, dhe zonjës Stephanie Baric, mora pjesë në pritjen e organizuar për të Ngarkuarin e ri me Punë, z. Michael A. Ratney.

E shoqëruar nga ambasadori shqiptar z. Bardhyl Canaj, pata kënaqësinë të takohem me ambasadorin zveceran z. Jean-Daniel Ruch, së bashku me stafin e tij.

Veç marrëdhënieve të shkëlqyera mes Republikës së Kosovës dhe Zvicrës, me z. Ruch folëm edhe për paraqitjet fantastike të kombëtares helvetike në “EURO 2020”, dhe veçanërisht për kontributin e jashtëzakonshëm të futbollistëve me prejardhje nga Kosova, kapitenit Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqirit. Uruam për suksese të mëtutjeshme të Zvicrës në EURO 2020. 🇽🇰 🇺🇸🇨🇭🇦🇱🇮🇱”, shkruan ambasadorja në rrjetet sociale.

Ambasadorja e Izraelit: S’ka paqe nëse qeveris Hamas!

Ambasadorja e Izraelit në Tiranë, Galit Peleg: Zgjidhja është krijimi i dy shteteve

Izrael

Izraeli akuzon kreun e OKB-së për mbështetjen e Hamasit

Ministri i Jashtëm Eli Cohen thotë se Antonio Guterres është një "rrezik për paqen botërore"

Shqipëri

Ambasadorja e Izraelit: S’ka paqe nëse qeveris Hamas!

Ambasadorja e Izraelit në Tiranë, Galit Peleg: Zgjidhja është krijimi i dy shteteve

Kosove

Shkroi poezinë “Kosova”, poetja izraelite Gili Haimovich botohet në Kosovë

Haimovich ishte pjesëmarrëse në Festivalin Ndërkombëtar të Poezisë në Rahovec.

OPED

Kur ndez një dritë!

E ftuar në një familje hebrenjsh për të festuar një ditëlindje, një dritë të ndezur për Hanukkah.

Bota

Shuhet legjenda e diplomacisë amerikane, Henry Kissinger

Vdiq në moshën 100-vjeçare. Kissinger dominoi politikën e jashtme të SHBA në kulmin e Luftës së Ftohtë.

Spyzone

Ushtria e Izraelit rrethon komandën qëndrore të Hamasit

Marina gjithashtu kreu dhjetëra sulme përgjatë bregut të Gazës, duke ndihmuar forcat tokësore.