Ambasadorja Ines Demiri në pritjen e organizuar nga Ambasada e SHBA

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, mori pjesë në pritjen e organizuar për të Ngarkuarin e ri me Punë, z. Michael A. Ratney, në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Jerusalem.


Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, mori pjesë në pritjen e organizuar për të Ngarkuarin e ri me Punë, z. Michael A. Ratney, në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Jerusalem.

E shoqëruar nga ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Bardhyl Canaj, ajo takoi ambasadorin zviceran z. Jean-Daniel Ruch, së bashku me stafin e tij.

Postimi i plotë

“Me ftesë të Zëvendëshefit të Misionit në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Jerusalem, z. Jonathan Shrier, dhe zonjës Stephanie Baric, mora pjesë në pritjen e organizuar për të Ngarkuarin e ri me Punë, z. Michael A. Ratney.

E shoqëruar nga ambasadori shqiptar z. Bardhyl Canaj, pata kënaqësinë të takohem me ambasadorin zveceran z. Jean-Daniel Ruch, së bashku me stafin e tij.

Veç marrëdhënieve të shkëlqyera mes Republikës së Kosovës dhe Zvicrës, me z. Ruch folëm edhe për paraqitjet fantastike të kombëtares helvetike në “EURO 2020”, dhe veçanërisht për kontributin e jashtëzakonshëm të futbollistëve me prejardhje nga Kosova, kapitenit Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqirit. Uruam për suksese të mëtutjeshme të Zvicrës në EURO 2020. 🇽🇰 🇺🇸🇨🇭🇦🇱🇮🇱”, shkruan ambasadorja në rrjetet sociale.

Maccabi Tel Aviv ofron 1.5 mln euro Rey Manajn

Mediat katalanase bëjne me dije se në drejtim të Barcelonës ka mbërritur një ofertë nga klubi izraelit.

Izrael

Ndërsa kërkesa globale për mikroçipet rritet, gjigantët e teknologjisë i kanë sytë në Izrael

Google, Microsoft, Facebook, Intel dhe Nvidia po krijojnë ose zgjerojnë operacionet e tyre të dizajnit të çipit izraelit.

Shqipëri

Ambasadori Noah Gal Gendler: Universiteti “Luarasi”, model bashkëpunimi me kompani prestigjoze izraelite

Ambasadori Izraelit në Shqipëri, Noah Gal Gendler, vizitoi universitetin “Luarasi” në prag të 30-vjetorit të vendosjes së marrëdhënieve diplomatike midis…

Kosove

Ines Demiri uron Nora Gjakovën: Kosova, Republika e Medaljeve të Arta!

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, uroi kampionen olimpike, xhudisten Nora Gjakova, e cila fitoi “Medaljen e Artë” në…

OPED

Fuqia e jashtëzakonshme e ekonomisë izraelite!

Krijimi i tri zyrave të reja të investimeve në Izrael ilustron ndikimin që ka ekonomia izraelite - dhe veçanërisht sektori…

Bota

Këshilltarët e Sigurisë Kombëtare të SHBA-ve dhe Izraelit: Irani kërcënim për botën!

Këshilltari amerikan i Sigurisë Kombëtare, Jake Sullivan, u takua me këshilltarin e ardhshëm izraelit të Sigurisë Kombëtare, Eyal Hulata.

Spyzone

Ish-shefi i Mossad, Yossi Cohen: SoftBank beson shumë në teknologjinë e lartë izraelite!

Në fjalimin e tij të parë publik që kur u bë kreu i operacioneve të investimeve të SoftBank në Izrael,…