Ilir Meta-David Cohen perurojne dy biznese ne Durres

Durres, 18 qershor 2014 – Kryetari i Kuvendit, z. Ilir Meta merr pjesë në përurimin.

Shqipëri-Izrael thellojnë bashkëpunimin, Panariti dhe Shamir diskutojnë projekte konkrete në fushën e Bujqësisë

Izraeli dhe Shqipëria do të forcojnë bashkëpunimin me nisma dhe projekte konkrete në fushën e.

Panairi I Kulinarisë 2014, shefa kuzhine nga Izraeli

Tirane, 26 prill 2014 – Kompania Neranxi hap panairin e kulinarisë për vitin 2014 duke.

Forumi i biznesit Shqipëri-Izrael, Peleshi: Eksperiencë nga Tel Avivi, për çështjen e ujrave

Zëvendëskryeministri Niko Peleshi dhe Ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti, morën pjesë në Forumin e Biznesit.

Forumi Ekonomik Izrael-Shqiperi

Nga data 21-23 Tetor 2013  u zhvillua ne Izrael Forumi Ekonomik Izrael-Shqiperi

Hapet Dhoma e Tregtisë Shqiperi-Izrael

Tirane, 18 mars 2013 – Hapet Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë Shqipëri-Izrael si një mundësi.

Kokeri me ambasadorin e Izraelit ne Shqiperi, David Cohen

Kryetari i Dhomes se Tregtise Shqiperi-Izrael, Ilir Kokeri me ambasadorin e Izraelit ne Shqiperi, David Cohen

Marredheniet tregtare Shqiperi-Izrael, mundesi reale

Tirane, 11 mars 2013 – Diplomacia izraelite ka qenë tepër aktive në zhvillimin e shumë.

Ambasadori David Cohen viziton Saranden

Sarandë, 12 mars 2013 – David Cohen, ambasadori i Izraelit në Tiranë, ka vizituar në.

Ambasadori Cohen viziton Biznes Albania

Tirane, 20 shkurt 2013 – Ambasadori i Izraelit ne Tirane, David Cohen, bëri një vizitë.