Kapi arkitektin e Holokaustit, vdes spiuni legjendar izraelit Rafi Eitan

Eitan udhëhoqi misionin për kapjen në Argjentinë të Adolf Eichman, i cili njihej ndryshe si arkitekt i Holokaustit.

Netanyahu: Kombi izraelit është krenar për Mossadin

Kryeministri izraelit përshëndet agjentët e rinj të shërbimit inteligjent: Jam krenar për ju

Startapi XM Cyber i ish-shefit të Mossadit grumbullon 22 mln dollarë

Programi i investimeve Nasdaq, Nasdaq Ventures, udhëhoqi një raund 22 milionë dollarë për XM Cyber me bazë në Izrael

Ish-shefi i Mosadit bashkohet me firmën më të famshme private spiune Black Cube

Black Cube është përshkruar si një “krah pothuajse i privatizuar” i Mossadit

Mossad ndihmoi Danimarkën të neutralizonte vrasjen e liderit opozitar iranian

Diplomati izraelit konfirmon se Mossad ndihmoi në ndalimin e vrasjes në tentativë të udhëheqësit të degës daneze të grupit opozitar iranian të fajësuar nga Teherani për sulmin ndaj paradës ushtarake në Khuzestan ku u vranë 25 iranianë

Shefi i Mossad thotë se teknologjia e lartë nuk është gjithmonë një mik i spiunit

Në një fjalim të rrallë publik, Yossi Cohen, thotë se teknologjia që ndihmon për të luftuar kërcënimet si projektet iraniane bërthamore dhe raketore nganjëherë mund të zbulojë operacionet eë huaja të inteligjencës; shton se qasja e Presidentit Trump në politikën e jashtme është ‘shumë e këndshme për ne, si Shteti i Izraelit’.

“Top” spiuni thotë se Mossad është pas vrasjes së shefit të raketave siriane

Gazeta amerikane “New York Times” citon një zyrtar të lartë nga agjencia e inteligjencës në Lindjen e Mesme

Vrasja e ekspertit Aziz Azbar, Siria akuzon Mossadin

Kreu i Qendrës së Kërkimeve Shkencore ku prodhoheshin armë kimike u vra në pas shpërthimit me bombë të makinës së tij

Mossad zbuloi sulmin terrorist iranian në Francë

Sulmi u pengua falë bashkëpunimit midis Izraelit, Gjermanisë, Francës dhe Belgjikës.

Mosad vodhi arkivin bërthamor të Iranit dhe e solli në Izrael brenda natës

Agjencia e spiunazhit e zbuloi atë në vitin 2016. Netanyahu e konsideroi si një nga “arritjet më të mëdha” të inteligjencës izraelite