Netanyahu: Një takim i mrekullueshëm me mikun tim, Edi Rama

Ish-kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, e vlerësoi maksimalisht takimin me Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama

Rama: Në Shqipëri, nga mbreti te bariu bënë gjithçka për të ndihmuar hebrenjtë

Kryeministri Edi Rama mori pjesë në “Natën e nderit” në Jeruzalem, organizuar nga ambasada e Shqipërisë në Izrael.

Rama takon Netanyahun, vlerësim për bashkëpunimin e shkëlqyer Shqipëri-Izrael

Kryeministri Rama u takua sot edhe me liderin e opozitës së Izraelit Benjamin Netanyahu

Sistem të avancuar për të mbrojtur hapësirën kibernetike, Rama takon Portnoy

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, zhvilloi takim me kreun e Autoritetit Kibernetik të Izraelit, Gaby Portnoy.

Rama: Në Shqipëri nuk ka antisemitizëm

Kryeministri Edi Rama gjatë vizitës në Izrael mori pjesë në ceremoninë e organizuar nga Lëvizja Lufto Antisemitizmin

Rama takon kryeparlamentarin izraelit, Mickey Levi

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me kryetarin e Kuvendit të Izraelit (Knesset), Mickey Levi.

Rama: Presidenti Herzog do të vizitojë Shqipërinë, do të ndihet si në shtëpi

Presidenti i Izraelit, Isaac Herzog do të vizitojë Shqipërinë. Rama: Jam i sigurt se keni shumë për të parë

Lapid: Izraeli dhe Shqipëria, bashkë për të luftuar kërcënimet kibernetike që vijnë nga Irani

Izraeli dhe Shqipëria kanë rënë dakord që të bashkëpunojnë në fushën e mbrojtjes kibernetike pas hakërrimit të sistemeve dixhitale të vendit tonë nga Irani.

Investimet izraelite në Shqipëri dhe bashkëpunimi ekonomik, Rama takon Liberman

Kryeministri Edi Rama, gjatë vizitës së tij në Izral u takua edhe ministrin e Financave, Avigdor Liberman

Lapid-Ramës: Shqipëria ka një vend të veçantë në historinë hebreje. E kemi detyrim historik

Zyra e Kryeministrit izraelit zbardh detajet e takimit me Ramën. Lapid: Ju keni qenë një mik i vërtetë i Izraelit për dekada