Presidenti Nishani pret Hamad Amar

Tirane, 17 shtator 2014 – Presidenti i Republikës, Bujar Nishani priti sot në një takim.

Bushati-Cohen ne Izrael

Tel Aviv, 24 qershor 2014- Gjate vizites se Ministrit te Jashtem Z. Ditmir Bushati ne.

Prof.Dr. Shaban Sinani: Shqiptarët dhe hebrenjte

Tirane, 17 Qershor 2014- ATSH-K Musabelliu/- Libri, “Shqiptarët dhe hebrenjtë: mbrojtja dhe shpëtimi” (Albanians and.

Bushati: Ne perkujtim te Holakaustit

Tirane, 28 janar 2014 -“Shqipëria është i vetmi vend në Europë që doli nga Lufta.

Peleshi-Gjiknuri, vizite ne Izrael

Tel Aviv, 8 janar 2014 – Një delegacion i qeverisë shqiptare i kryesuar nga Zëvendëskryeministri.

Niko Peleshi takohet me Ministrin e Energjise dhe Ujrave te Izraelit, Silvan Shalom

Jerusalem, 23 tetor 2013 – Zvendeskryeministri i Shqiperise, Niko Peleshi, takohet me Ministrin e Energjise.

Presidenti Nishani takon Kryeministrin Netanjahu

Jeruzalem, 19 qershor 2013: Presidenti Nishani takon Kryeministrin Netanjahu

Turizmi shqiptar ne Panairin e Izraelit

Tel Aviv, 12 shkurt 2014 – Shqipëria prezantohet në Panairin Ndërkombëtar të Turizmit Mesdhetar në Izrael,.

Presidenti Peres pret Kryeministrin Berisha

Jeruzalem, 21 nëntor 2011 – Kryeministri Sali Berisha (PD) u takua me Presidentin e Izraelit,.