Ekspertë izraelitë, leksione në Kosovë në fushën e rehabilitimit pas traumës

Nën organizimin e KRCT, mbështetjen e Ambasadës së Shtetit të Izraelit në Kosovë dhe Ambasada Britanike, në Prishtinë u zhvillua një trajnim profesional katërditor SEE FAR CBT.

Ambasadorja e Izraelit viziton Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës

Ekspertja e emergjencave shëndetësore nga Izraeli, Dr. Odeda Benin Goren, dhe Ambasadorja e Izraelit në Kosovë, Tamar Ziv, të hënën vizituan Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës.

Kosova dhe Izraeli thellojnë bashkëpunimin në shëndetësi

U. d. Ministrja e Shëndetësisë, dr. Dafina Gexha takon t dr. Odeda Benin Goren dhe Ambasadoren e Izraelit në Kosovë, znj. Tamar Ziv.

Nis restaurimi i ndërtesës së Qendrës Kulturore Hebraike në Prizren

E pranishme ambasadorja e Izraelit, Tamar Ziv. Projekti i revitalizimit është hartuar nga Komuniteti Hebraik në Kosovë

Fuqizimi i grave kreative nga Kosova dhe rajoni, ambasadorja Tamar Ziv merr pjesë në Aspire Demo Day

Programi mbështetet nga Ministria e Punëve të Jashtme të Shtetit të Izraelit dhe me partnerë kryesorë STIKK dhe TAKT

Ministrja Haxhiu takon Ambasadoren e Izraelit në Kosovë, Tamar Ziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka pritur në Ambasadoren e Izraelit në Kosovë, znj. Tamar Ziv.

Bashkëpunimi në fushën e arsimit, ministrja Edona Maloku pret ambasadoren Tamar Ziv

Zëvendësministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Edona Maloku Bërdyna priti në takim ambasadoren e Izraelit në Kosovë, Tammy Ziv

Ministri Murati dhe Tamar Ziv biseduan për thellim të bashkëpunimit ekonomik

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka pritur sot ambasadoren e Izraelit në Kosovë, Tamar Ziv

Tamar Ziv: Lufta në Ukrainë ka ndikuar edhe në politikat në Ballkan

Izraeli e përkrah dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, por nuk sheh ndonjë rol më aktiv të saj në këtë drejtim. Kështu thotë në një intervistë për Radio Kosovën ambasadorja e Izraelit të Kosovë, Tamar Ziv

Izraeli i dhuron 90 karroca Handikosit

Është mbajtur ceremonia e shpërndarjes së 90 karrocave për personat me aftësi të kufizuara, donacion që po jepet për herë të dytë nga Izraeli. Të pranishëm në ceremoni ishin ambasadorja e Izraelit në Kosovë, Tamar Ziv, drejtori i HANDIKPSI’it, Afrim Maliqi dhe ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi.