Videolajm/ Kryeministri Sali Berisha viziton Izraelin (2011)

 


 
Kryeministri Sali Berisha vizitoi Izraelin. Ai pati takime me drejtuesit më të lartë të Shtetit të Izraelit, midis tyre edhe me kryeministrin Benjamin Netanyahu dhe Presidenti Shimon Perez(21 nëntor 2011). (d.f./IzraeliSot)

Lexo më shumë

Shpëtimi i hebrenjve, Shqipëria shpallet “Shtëpi e Jetës”

Fondacioni Ndërkombëtar “Raoul Wallenberg” përuron në Tiranë pllakatin në Ditën Ndërkombëtare të Kujtesës

INTERVISTA

Marie Van der Zyl: Populli shqiptar ka një respekt të madh për hebrenjtë

Presidentja e Bordit të Deputetëve të Hebrenjve Britanikë, intervistë në televizionin shqiptar News24

SPYZONE

Kapi arkitektin e Holokaustit, vdes spiuni legjendar izraelit Rafi Eitan

Eitan udhëhoqi misionin për kapjen në Argjentinë të Adolf Eichman, i cili njihej ndryshe si arkitekt i Holokaustit.