Obeziteti, startapi izraelit zhvillon proteina të ëmbla për reduktimin e kalorive

Amai Proteins redizajnojnë substanca të rralla, shumë më të ëmbla se sheqeri, gjendet në bimët tropikale

Izraeli ka jetëgjatësinë e 10-të më të lartë në botë

Jetëgjatësia mesatare në Izrael është 83.49 vjeç, krahasuar me 85.29 në Hong Kong dhe 75.73 në Letoni

Vajza e regjisorit të njohur hebre Steven Spielberg fejohet me një shqiptar

Genc Legrand është me origjinë nga Tetova, por ka lindur në Zvicër. Për të ndjekur karrierën e tij në aktrim, ai u zhvendos në Los Anxhelos në SHBA, ku edhe u njoh me Destry në vitin 2017 .

Top-3 aplikacionet izraelite për të gjetur shpirtin binjak

 Një vendi lider në High-Tech si Izraeli, në të cilin numri i beqarëve është në rritje, nuk mund t’i mungojnë aplikacionet për të bërë takime. Ja tre aplikacionet izraelite më të mira për të gjetur shpejt dashurinë.

Je mbi peshë, startapi izraelit MakeMyPlate ofron mijëra receta të shëndetshme

Startapi izraelit MakeMyPlate ndihmon njerëzit të humbin peshë përmes planeve vizuale të ngrënies që ofrojnë mijëra opsione të shëndetshme të vakteve.

Historia e hirushes izraelite, Sofia Mechetner, nga pastruese në fytyrën e Dior

Lartësia: 180 cm. Sytë: blu. Flokët: bionde. Gjoksi: 84. Mesi: 60. Të pasmet: 88. Këpucët: 41. Kjo është Sofia Mechetner. 18 vjeçe. Modele izraelite. Fytyra e Dior.

Bar Refaeli, ylli izraelit i Eurovision

Supermodelja izraelite, Bar Refaeli, do të jetë një nga katër prezantueset e Eurovision 2019

Mbi 4.9 milionë izraelitë përdorin Facebook

Mund të duket e pabesueshme, por nga 8.33 milionë banorë që ka Izraeli,  mbi4.9 milionë.

“The Zookeeper’s Wife”, historia e çiftit polak që shpëtoi 300 hebrenj

Gjatë Luftës së Dytë Botërore, Kopshti Zoologjik i Varshavës në kryeqytetin e Polonisë, u bë.

Madona kerkon shtepi ne Tel Aviv

Izraelisot.com – Ylli i muzikës Pop, Madonna, dëshiron të blejë një shtëpi në Tel Aviv..