Obeziteti, startapi izraelit zhvillon proteina të ëmbla për reduktimin e kalorive

Amai Proteins redizajnojnë substanca të rralla, shumë më të ëmbla se sheqeri, gjendet në bimët tropikale

Aplikacioni izraelit Nutrino jep këshilla se çfarë duhet të hamë dhe kur

Nutrino mund të shkarkohet në App Store dhe Google Play Store.

Kompania izraelite prodhon mishin në laborator nga qelizat e kafshëve

Future Meat Technologies me qendër në Izrael synon të ulë kostot e prodhimit në 5 dollarë për kilogram

Miliarderi i Check Point synon ta bëjë Izraelin lider botëror në kujdesin shëndetësor

Miliarderi Marius Nacht, bashkëthemeluesi i firmës Check Point Software Technologies Ltd., ka hedhur shikimin e tij mbi teknologjinë e kujdesit shëndetësor të Izraelit.

Amerikania BioMarin kërkon ndihmën e spitalit izraelit për shërimin e hemofilisë

A jemi pranë një shërimi të  hemofilisë? Kompania amerikane e bioteknologjisë BioMarin synon ta zbulojë.

Izraelitja Atox Bio studion një ilaç të ri për dëmtimet akute në veshka

Atox Bio, një kompani bioteknologjike izraelite që zhvillon terapi të reja për pacientët në gjendje.

Problemet me ndotjet e ujit, SHBA i kërkon ndihmë Izraelit

Wisconsin, një shtet amerikan, emri i të cilit evokon rrjedhjen e lumenjve dhe liqenet e.

Kompania izraelite, marrëveshje rekord prej 110 mln euro për eksportin e kanabisit mjekësor

Një kompani izraelite bëri ditur se ka arritur një marrëveshje prej  rreth 110 milionë eurosh.

Kompania izraelite biotech rrit kockat në laborator

Një kompani izraelite e specializuar në fushën e bio-teknologjisë, Bonus BioGroup, bën rritjen e kockave.

Kompania izraelite eksperimenton kanabisin mjekësor për të luftuar plakjen e parakohshme

Kompania izraelite Therapix Biosciences është duke punuar mbi prodhimin e një medikamenti për të luftuar.