Marie Van der Zyl: Populli shqiptar ka një respekt të madh për hebrenjtë

Presidentja e Bordit të Deputetëve të Hebrenjve Britanikë, intervistë në televizionin shqiptar News24

Avital Leibovich: Izraelitët ndihen të mirëpritur në Shqipëri

Kryetarja e Komitetit Amerikano-Hebraik, intervistë për “Diplomaticus” në televizionin informativ shqiptar, News24.

Rodkin: Bujqësia dhe turizmi, prioritet i investitorëve izraelitë në Shqipëri

Vitin e kaluar Shqipërinë e vizituan 6200 turistë izraelitë. Numri pritet të rritet ndjeshëm, me nisjen e fluturimeve direkte,Tel Aviv-Tiranë

Ambasadorja Alona Fischer-Kamm: Izraeli është i fokusuar në Kosovë

Portali Izraelisot.com zhvilloi në Prishtinë një interviste me kryediplomaten izraelite

Ambasadori i Izraelit: Vendet mike le të ndjekin shembullin e SHBA për Jeruzalemin

Boaz Rodkin: Jam shume i lumtur qe t’ju them se nuk shikojme antisemitizëm ne Shqiperi.

Drejtori për Ballkanin, Jossy Avni Levy: Izraeli, bashkëpunim me gjithë rajonin

Drejtori për Ballkanin në Ministrinë e Jashtme të Izraelit, Jossy Avni Levy, interviste për emisionin “PASSPORT” në SCAN

Ambasadori Rodkin në Vizion Plus: Nga Dita e Kujtesës te ndeshjet Shqipëri-Izrael

Ambasadori i Izraelit në Tiranë, Boaz Rodkin, ishte i ftuari i nderit në emisionin e.

Daut Haradinaj, nga “Davidi” i UÇK-së te projekti 100 milionë euro i Izraelit në Kosovë

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Daut Haradinaj, edhe pse në moshë të re asokohe, në.

Rrëfehet Driton Kuka, nga kampionia olimpike Kelmendi te miqësia me trajnerin izraelit, Shany Hershko

Diton Kuka konsiderohet si një nga trajnerët më të mirë në botë, përsa i përket.

“Passport” nga Arbër Hitaj – I ftuar Ambasadori i Izraelit, Boaz Rodkin

Ambasadori i Izraelit ne Shqiperise, Boaz Rodkin, dha nje interviste per Scan Tv ne emisionin.