Shqipëria lëshon në hapësirë satelitët “Albania 1” dhe “Albania 2”

Kryeministri Rama: Shqipëria ka më shumë aftësi të teknologjisë së lartë për të kontrolluar, mbrojtur e administruar territorin

Terra, kompania e inteligjencës artificiale që parashikoi fituesin presidencial në Kroaci

Blerim Gjeladini dhe kompania e tij, Terra, operon në treg prej dy vitesh në mbledhjen dhe analizimin e të dhënave online, me konsulencë ndërkombëtare, përfshirë dhe atë izraelite. Terra ka ndërtuar softin e saj, ku analizon një numër të madh indikatorësh dhe referencash, për të dalë në përfundime të logjikës grafike, për të përpunuar dhe realizuar prognoza të sakta.

Shqipëri-Izrael, marrëveshje për menaxhimin zonave të mbrojtura dhe ekosistemeve

Marrëveshje bashkëpunimi mes agjencive të zonave të mbrojtura shqiptare dhe izraelite. Ministri i Turizmit, Blendi Klosi: Ekspertiza dhe asistenca më e mirë izraelite për të shndërruar zonat e mbrojtura në histori suksesi dhe në destinacione të vërteta turistike

Meta pret ambasadorin Gendler: Izraeli, një shembull i shkëlqyer për Shqipërinë

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, priti sot në një takim Ambasadorin e ri të Shtetit të Izraelit në Shqipëri, Noah Gal Gendler, me rastin e paraqitjes së Letrave Kredenciale.

David Cohen, ish-ambasadori i Izraelit promovon turizmin shqiptar

Ish-kryediplomati u prit nga Presidenti i Republikës së Shqipërisë dhe Kryegjyshi Botëror i Bektashinjve

Ekspozita “Përtej detyrës” në Tiranë, shpëtimi i hebrenjve nga diplomatët

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme, në bashkëpunim me ambasadën e Izraelit në Tiranë hapin ekspozitën në kuadër të Ditës së Holokaustit

Presidenti Meta feston Hanukan, Festivalin tradicional hebraik të Dritave

Në Institucionin e Presidentit të Republikës, në bashkëpunim me Ambasadën e Shtetit të Izraelit, nga.

Jakov Solomoni me “Treni i vonuar”, një emër i ri në letërsinë shqipe

Jakov Solomoni është një emër i ri në letërsinë shqipe, i cili debutoi në Shqipëri.

Shqipëria uron Izraelin për Vitin e Ri

Ambasadorja e Shqipërisë në Kombet e Bashkura, Besiana Kadare, u bashkua me një dyzinë ambasadorësh.

Samiti kundër terrorizmit, efektivët shqiptarë trajnim në Izrael

Një samit botëror  kundër terrorizmit është duke u zhvilluar në Herzliya, Telaviv në Izarel, ku.