Larry Luxner: Kosova, vendi më pro-amerikan në botë. Kombi Start-Up i ardhshëm

Gazetari amerikano-izraelit, Larry Luxner, editor i i lajmeve në “Washington Diplomat”,  ishte së bashku me delegacionin e SHBA-ve gjatë vizitës së tyre Kosovë në mars të këtij viti.

Fondacioni “Raoul Wallenberg”: Historia e Isuf dhe Niqi Panariti, shpëtuesve të hebrenjve

Fondacioni “The International Raoul Wallenberg Foundation” e ka shpallur Shqipërinë si “Shtëpia e Jetës”, çmim që do të jepet më 27 janar 2019.

Ambasadori i Izraelit ne Maqedoni, Dan Oryan,
Izraeli është duke bërë miq të rinj në Ballkan, por qetësisht

Analizë e revistës së njohur prestigjioze “The Economist”. Krerët e Shqipërisë, Kosovës, Maqedonisë, Serbisë, Bosnjë dhe Hercegovinës kanë qenë në vizita zyrtare në Izrael

Izraeli, dashuri me shikim të parë

Nga Livia Fabietti (Nexta) “Nëse rruga jote është dashuria, gjysma nuk ka rëndësi; rruga që.

“Në kërkim të shqiptarëve që shpëtuan hebrenjtë”

  Aida Cama – DW Jack Goldfarb e takoj këtë herë në një restorant francez.

Hahn: Synojmë rekomandimin për hapjen e negociatave me Shqipërinë

Komisioni Europian do t’i rekomandojë vendeve anëtarë të Bashkimit Europian që të hapin negociatat me.

Nga Izraeli në Itali për të rishpikur rolin e teknologjisë

Revolucioni dixhital po ndryshon botën, duke ndikuar shumë në agjendën globale dhe në vitet e.

Strategjia e re e rekrutimeve të Mossad: optimizëm dhe humor

Nuk është e mjaftueshme të zotërosh ftohtësinë dhe vetëkontrollin, të dish të kontrollosh stresin, të.

Emergjencat e thatësirës, receta e zgjidhjes vjen nga Izraeli

Receta më e mirë për të mposhtur emergjencën e thatësirës, tashmë ​​gjithnjë e më të.

Myslimanët e Norvegjisë formojnë mburojë njerëzore për hebrenjtë

Oslo, 21 shkurt 2015 – Më shumë se 1000 myslimanë kanë krijuar një mburojë njerëzore.