Shqiptarët u dhanë shenjtërim hebrenjve

Fjala e Ambasadorit të Izraelit në Shqipëri, Boaz Rodkin, me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Kujtesës së Holokaustit

Opera “Anne dhe Zef”, në skenë me historinë e Auschwitz dhe Kanunit

Ad de Bont shkroi libretin “Anne dhe Zef”, bazohet në ditarin e njohur me famë botërore të Anne Frankut

“Ditari i Ana Frank”, aktorët shqiptarë emocionojnë zv.ambasadoren e Izraelit

Diplomatja Liora Peleg: Ishte emocionuese të dëgjoje aktorët të këndonin himnin e Izraelit, Hatikva

Ambasadori i Izraelit vlerëson Lorik Canën: Model në fushë dhe jashtë saj

Kryediplomati Boaz Rodkin takon ish-kapitenin e Kombëtares së Shqipërisë

Ambasadori Rodkin, i pranishëm në “sfidën 10 milionë turistë” në Shqipëri

Për herë të parë gjatë sezonit turistik 2018, Shqipëria përjetoi në bum turistësh nga Izraeli

“Doktorët gazmorë”, ekipi izraelit trajnime për mjekët dhe infermierët shqiptarë

30 mjekë dhe infermierë nga e gjithë Shqipëria do të marrin pjesë në programin e “Dream Doctors”

Ambasadori i Izraelit merr pjesë në “Colours of Albania 2018”

Diplomati Boaz Rodkin, i pranishëm në ceremoninë përmbyllëse për konkursin të organizuar në Kalanë e Rozafës

Dita e Ashures, Ambasadori Rodkin vizitë në Kryegjyshatën e Bektashinjve

Kryediplomati izraelit u prit nga Kryegjyshi Botëror, Baba Dede Edmond Brahimaj. Ambasadori i Izralit në.

Shesh në Tiranë me emrin “Shimon Peres”

Sheshi në zonën e Xhamllikut do të mbajë emrin e Presidentit të 9-të izraelit, Shimon Peres.

Rodkin: Bujqësia dhe turizmi, prioritet i investitorëve izraelitë në Shqipëri

Vitin e kaluar Shqipërinë e vizituan 6200 turistë izraelitë. Numri pritet të rritet ndjeshëm, me nisjen e fluturimeve direkte,Tel Aviv-Tiranë