7 shpikjet izraelite që po revulucionarizojnë botën

Bëhuni gati dhe shikoni videon. Këtu janë 7 shpikje izraelite që do të revolucionarizojnë vërtet botën tonë

Izrael: Turi Mbretëror

Gazetari i njohur amerikan, Peter Greenberg eksploron Izraelin së bashku me Kryeminsitrin Benjamin Netanyahu.

Check-in në Izrael, zbuloni “Tokën e Premtuar”

Emisioni i njohur i televizionit Klan, “Check-in”, i drejtuar nga Dorina Daka dhe Albana Nanaj, i ka kushtuar një emision special Izraelit, për të zbuluar dhe kuptuar shpirtin e “Tokës së Premtuar”.

10 vendet më të bukura për të vizituar në Izrael (Video)

Një video interesante që të fton të vizitosh Izraelin dhe ta njohësh e tij në.

Zbulo Izraelin në 3 minuta (Video)

[ot-video type=”youtube” url=”https://youtu.be/xKXMb4uWjt0″]

Videolajm/ Shpëtimi i hebrenjve, Johanna Neumann – kujtimet nga Shqiperia

Johanna Neumann, e cila banon në Silverspring afër Uashingtonit, ka një lidhje të veçantë me.