Protestat anti-qeveritare në Iran, 522 të vrarë

Në mesin e të vdekurve janë 70 fëmijë. 20 mijë persona janë arrestuar

Irani ekzekuton një shtetas britaniko-iranian për spiunazh

Irani ka ekzekutuar një shtetas britaniko-iranian i cili kishte shërbyer në të kaluarën si zëvendësministër mbrojtjeje në vend

Emiratet e Bashkuara Arabe do të mësojnë për Holokaustin në shkolla

Yad Vashem do të bashkëpunojë me mbretërinë e Gjirit për të ofruar materiale të specializuara

Protestat anti-qeveritare, Irani ezekuton me varje dy protestues

Mohammad Mahdi Karami dhe Seyyed Mohammad Hosseini u varën mëngjesin e sotëm

Presidenti Erdogan nderon profesorin e shquar izraelit

Amnon Cohen i Universitetit Hebraik merr çmimin për kërkime të gjera në Tokën e Izraelit nën sundimin osman

Irani dënon me vdekje një tjetër protestues

Mohammed B., u dënua si i akuzuar për plagosje të forcave të sigurisë me armë. Deri tani janë ekzekutuar dy demonstrues

Shkrimtari iranian dënohet me vdekje, për intervistën me televizionin izraelit

Mehdi Bahman u arrestua në tetor për një intervistë në të cilën ai bëri thirrje për paqe me shtetin hebre.

Iu mohuan të drejtat, Sllovakia kërkon falje për ligjet e Luftës së Dytë Botërore kundër hebrenjve

Qeveria e Sllovakisë ka kërkuar falje për legjislacionin e Luftës së Dytë Botërore që, u ka mohuar të drejtat hebrenjve në këtë shtet.

Talibanët të gatshëm të krijojnë marrëdhënie me të gjitha kombet përveç Izraelit

Zëdhënësi i grupit ekstremist që mori Afganistanin thotë se dëshiron lidhje me të gjitha vendet në rajon dhe madje është i gatshëm të bashkëpunojë me SHBA, por jo me Izraelin

G7: Irani qëndron prapa sulmit ndaj cisternës së naftës me pronar izraelit

Grupi i Shtatë vendeve të industrializuara (G7) më 6 gusht dënoi sulmin ndaj një cisterne të naftës, që ndodhi javën e kaluar, duke thënë se të gjitha dëshmitë thonë se Irani qëndron pas incidentit.