Investime izraelite në Shqipëri, “Big Mall Group” bashkëpunim me “Hysenbelliu Group”

Grupi izraelit “Big Mall Group” po bashkëpunon me “Hysenbelliu Group”, për të realizuar investime Shqipëri: në infrastrukturë, sektorin e energjisë dhe qendra biznesi.

Ambasadori Canaj pret drejtuesit e TransBiodisel, izraelitët synojnë investime në Durrës

Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Dr. Bardhyl Canaj, zhvilloi një takim me Dr. A.Tafesh, zevendëpresident për biznesin &CTO të kompanisë izraelite TransBiodisel LTD, dhe Dr. S.Basheer. Kompania izraelite ka një eksperience të thelluar ne teknologjinë “green”. Drejtuesit e “TransBiodiesel” me operatorët e sektorit shqiptar në Durrës, AIDA-n dhe Ministrinë e Infrastrukturës dhe Energjisë të Shqipërisë.

Elton Nake: Marrëdhëniet tregtare Shqipëri-Izrael në nivel të lartë

Elton Nake, koordinatori i Dhomës së Tregtisë Shqipëri-Izrael, tha për “Izraelisot.com” se niveli tregtar i.

Izrael-Shqiperi, marrëveshje të përbashkëta bashkepunimi

Marrëdhëniet midis Izraelit dhe Shqipërisë janë duke njohur një fazë intensive bashkëpunimi mes dy vendeve.

Kuzhinieri pa kufij që gatuan për komunitetet e të gjithë botës

Ilir Sinanaj –“Kuzhina është dashuria ime e parë, e dytë dhe e tretë”, – kështu.

Kokeri me zv.ambasadorin e Izraelit ne Shqiperi, Avi Louis

Kryetari i Dhomes se Tregtise Shqiperi-Izrael, Ilir Kokeri, me zv.ambasadorin e Izraelit ne Shqiperi, Avi.

Investitorë izraelitë interes për projekte infrastrukture në Durrës

Durres, 7 tetor 2014 – “Bashkëpunimi midis vendit tonë dhe Izraelit duhet të zgjerohet edhe.

Ilir Meta-David Cohen perurojne dy biznese ne Durres

Durres, 18 qershor 2014 – Kryetari i Kuvendit, z. Ilir Meta merr pjesë në përurimin.

Shqipëri-Izrael thellojnë bashkëpunimin, Panariti dhe Shamir diskutojnë projekte konkrete në fushën e Bujqësisë

Izraeli dhe Shqipëria do të forcojnë bashkëpunimin me nisma dhe projekte konkrete në fushën e.

Panairi I Kulinarisë 2014, shefa kuzhine nga Izraeli

Tirane, 26 prill 2014 – Kompania Neranxi hap panairin e kulinarisë për vitin 2014 duke.