Qëndrimi i Presidentit të Kosovës për Jerusalemin, lajm në agjencinë hebrenje JTA

Deklarata e Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, se Kosova do të votonte njësoj sikurse Amerika.

Kosova krijoi rastet, Izraeli shënoi golat

Kombëtarja e Kosovës U21 ka pësuar humbje në ndeshjen kundër Izraelit, në kuadër të kualifikimeve.

Ministrja Tahiri kërkon nga Izraeli ta njohë Kosovën

Ministrja për Dialog Edita Tahiri po qëndron në Izrael, me ftesë të Institutit për Studime.

Ekspozitë për Hebrenjtë në Prizren

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, mbajti nje fjalimi në Prizren, për hebrenjtë dhe.

Ministri Krasniqi fton bizneset nga Izraeli të investojnë në bujqësinë e Kosovës

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Memli Krasniqi, i shoqëruar nga deputeti Besim Beqaj,.

Veseli: Kosova si Izraeli, të largohet nga Turqia

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh ushtrues i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të.

Videolajm/ Hebrenjtë e Kosovës kërkojnë sinagogë në Prishtinë (2016)-Klan Kosova

Bashkësia Hebreje e Kosovës, Bet Israel Kosova, kërkon ngrijten e sinagogës në Prishtinë, atje ku.

Netanyahu krahason Iranin me nazistët

Në fjalimin e tij mbi holokaustin, mbajtur në Memorialin e Jad Vashemit, kryeministri izraelit Benjamin.

Veseli takon ambasadorin izraelit: Njihni pavarësinë e Kosovës

Kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur ambasadorin izraelit, Yossef Levy, të cilit i ka.

Thaçi: Na bashkojnë shumë gjëra me Izraelin

Zëvendëskryeministri dhe Minstri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, është shprehur gjatë takimit me Ambasadorin.