Totenhem-Ajaks, derbi “hebraik” në Champions? Ja përse…

Ajaksi është themeluar në vitin 1907, por historikisht është parë në Holandë si një ekip me “rrënjë hebraike”. Edhe Totenhami, i themeluar në 1882, historikisht ka një mbështetje të madhe nga komunitetet e hebrenjve na Londrën Lindore dhe Veriore

Te Makabi Netanya kanë një hero të ri, shqiptarin Jahmir Hyka

Mesfushori shqiptar shënoi dy gola në 21 minuta në fitoren 3-2 ndaj Hapoel Hadera , duke e nxjerrë ekipin nga kriza dhe e afruar me Europën

Portieri gjysh hyn në rekordet “Guinness”, luan 73 vjeç në një ndeshje profesioniste

Isaak Hayik vendosi rekordin teksa mbrojti katërkëndëshin e ekipit izraelit, Ironi Or Yehuda

Majlinda Kelmendi triumfon në Izrael, fiton medaljen e artë për 35 sekonda

Kampionia olimpike ka mposhtur në finale izraeliten Gili Cohen në kategorinë deri në 52 kilogramë

Izraeli mposhtet në Gllazgou, Skocia e mbyll e para

Izraelitët humbasin 3-2, edhe pse shënuan të parët me Kayal. Zahavi shkurtoi diferencën

Ambasadori i Izraelit vlerëson Lorik Canën: Model në fushë dhe jashtë saj

Kryediplomati Boaz Rodkin takon ish-kapitenin e Kombëtares së Shqipërisë

Eliminatoret Euro 21, Izraeli mposht 3-0 Kosovën

Ndeshja u zhvillua në Tel Aviv. Golat u shënuan nga Ganem (2) dhe Raz Meir.

Liga Gjermane e Futbollit bashkëpunon me startapin izraelit Track160

Sipas marrëveshjes së partneritetit, Track160 ka fituar akses në arkivat e të dhënave të lojërave të DFL

Izrael-Shqipëri 2-0/ Shënojnë Hemed dhe Saba

Shqipëria humbet në transfertë ndaj Izraelit në kuadër të Ligës së Kombeve

Sfida ndaj Izraelit, Shqipëria kryen nxehjen në “Toto Turner”

Në orën 20:45 do të luhet ndeshja Izrael-Shqipëri, e vlefshme për Ligën e Kombeve.