Miliarderi Eyal Ofer dhuron 5 mln dollarë për Muzeun e Artit në Tel Aviv

Me 9.4 miliardë dollarë, Eyal Ofer renditet si njeriu i 149-të më pasur në planet dhe i pari në Izrael.

E bleu 27 mln usd, ja si do të jetë shtëpia e Abramoviç në Tel Aviv

Kompleksi i planifikuar është projektuar për të ruajtur stilin historik të zonës

Anija izraelite në Hënë, miliarderi hebre Sylvan Adams dhuron 5 mln dollarë

SpaceIL do të nisë anijen e saj pa pilot në fillim të vitit 2019.

Eitan Wertheimer blen shtëpi 5.4 mln dollarë në Tel Aviv

Shtëpia prej 345 metrash katrorë është ndërtuar në vitin 2010 dhe përfshin shtatë dhoma gjumi në tre kate

Mark Zuckerbeg, anëtari më i ri i grupit “Secret Tel Aviv”

Bashkëthemeluesi i Facebook dhe CEO i rrjetit më të famshëm social ndihet i kënaqur me anëtarësimin

5 hebrenj në listën Forbes për 10 amerikanët më të pasur

Mark Zuckerberg renditet më lart me një vlerë neto prej 61 miliardë dollarësh

Sheldon Adelson blen apartamentin e Sammmy Ofer për 40 mln dollarë

Penthouse ndodhet në Tel Aviv. Amerikani me origjinë hebreje ka një pasuri prej 33.5 mld dollarë.

E keni ndjekur “Power Rangers”, është krijuar nga miliarderi izraelit Haim Saban

Sot është sot pronar mediesh, filantropist, prodhues filmash. Ka 3.1 miliardë dollarë. I 232-ti më i pasur në SHBA

Braktis shkollën, Mark Scheinberg themelon PokerStars dhe e shet 4.9 mld usd

Izraelito-kanadezi 44-vjeçar është beqar. Bashkë me babain themeloi kompaninë e basteve online. Është kanadezi i 8-të më i pasur dhe njeriu i 422-të më i pasur në botë.

Travis Kalanick, hebreu i Uber. E nisi me 200 mijë USD, sot kushton 68 mld

Shërbimi taksi arkëton 6.5 miliardë të ardhura në vit, operon në 633 qytete në 76 vende të botës