Ayelet Shaked, “gruaja e hekurt” e Izraelit

“Forbes Israel” e konsideron ministren e Drejtësisë si gruan me të fuqishme të vitit 2018

Sheryl Sandberg, hebreja që e ktheu fitimprurës Facebook

Për gjashtë vjet ajo ishte zëvendëspresidente e Google. Tani është Shefe e Operacioneve të Facebook

Superylli izraelit, Gal Gadot, fytyra e re e Reebok – marrëveshja 10 mln USD

Superylli izraelit, Gal Gadot dhe gjiganti Reebok, që tani është pjesë e Adidas, nënshkruan një.

Izraeli, favoriti kryesor për të fituar Eurovision 2018

“Toy’, kënga e Izraelit në Festivalin Europian të Këngës konsiderohet si një nga favoritet për.

Judith Resnik, astronautja e vetme hebreje

Judith Resnik është astronautja e parë dhe e vetme amerikano-hebreje që ka kryer një mision.

Alona Barkat, presidentja që e bëri Hapoel Beer Sheva kampion në Izrael

Në Izrael mund të gjesh nga gjithçka. Kështu që, nuk mund të mungonte edhe një.

Tani në Izrael, edhe ushtaret femra mund të drejtojnë tankun

Për herë të parë në Izrael, katër ushtare femra do të drejtojnë një tank, në.

Golda Meir, “Zonja e Hekurt” e Izraelit

Dymbëdhjetë kryeministra kanë shërbyer nga themelimi i Shtetit të Izraelit, më 14 maj 1948 dhe.

Shari Arison, femra më e pasur në Izrael, biznesmene dhe filantropiste

Shari Arison është femra më e pasur në Izrael, biznesmene dhe filantropiste e njohur. Shari.

Ylli izraelit Gal Gadot do të prezantojë një nga çmimet “Oscar 2018”

Ylli izraelit Gad Gadot, e njohur për rolin e saj si protagoniste në filmin “Wonder.