Tel Aviv, gjithmonë magjepës

I konsideruar si “qyteti që nuk fle kurrë’, Tel Avivi mbetet gjithmonë joshës dhe një nga qytet më dinamike në Izrael, sidomos për jetën e natës.

95 vjeç, por izraeliti Walter Bingham hidhet nga 3600 metra

Ai u bë hebreu më i vjetër në moshë që bën zhytje në qiell dhe dëshiron ta bëjë atë kur të mbushë 100.

Izraeli në zi, ndahet nga jeta “Zonja e Parë”, Nechama Rivlin

Nechama Rivlin, gruaja e Presidentit të Izraelit, Reuven Rivlin, vdiq të martën në mëngjes në moshën 73-vjeçare

Puthja e Triumfit!

Me fitoren në zgjedhje, Netanyahu tregoi se ai vazhdon të jetë njeriu më i fuqishëm në Izrael

Foto e bujshme, ushtarët izraelitë formojnë shqiponjën

Në Izrael jeton një komunitet shqiptaro-hebrenjsh nga Shqipëria dhe Kosova

Panairi në Izrael, ish-ambasadori David Cohen viziton pavijonin e Shqipërisë

Diplomati izraelit është i mirënjohur, si një promovues i Shqipërisë dhe turizmit të saj.

Netanyahu dhe Pompeo ndezin qiririn e Festës së Hanukah në Bruksel

Kryeministri i Izraelit dhe Sekretari amerikan i Shtetit u takuan në Belgjikë

Ziv Shilon, kapiteni dhe sportisti i hekurt i Izraelit

Ish-kapiteni i ushtrisë izraelite konsiderohet si “Supermani”nga kryeminstri Benjamin Netanyahu

Rivlin takon Papën: Të forcohet lidhja Izrael-Selia e Shenjtë

Presidenti i Izraelit, Reuven Rivilin nisi një vizitë zyrtare në Shtetin e Vatikanit dhe në Itali.

Mijëra vetë në funeralin për oficerin e forcave speciale të vrarë në Gaza

Presidenti Rivlin, ministrat Benet dhe Kara bashkohen në ceremoninë për ushtarin hero