Izraeli mbështet bujqësinë shqiptare

(ARKIV) – Izraeli dhe Shqipëria u kanë kushtuar një vëmendje të madhe bashkëpunimit të tyre në fushën e bujqësisë.

Siç bëhet e ditur nga Këshilli i Agrobiznesit Shqiptar, KASH, para disa kohësh presidenti i KASH, Dr.Enver Ferizaj u takua në Tiranë me Drejtorin e Projekteve të International Cooperation Programs (MASHAV), Effie Ben-Matityau dhe këshilltarin e projekteve Giora Tesler, në lidhje me promovimin e kooperimit Shqipëri-Izrael në sektorin e bujqësisë.

I pranishëm ishte dhe ambasadori i Izraelit në  Shqipëri, z.David Cohen.kash-cohen

kash-izrael-01

Shpëtimi i hebrenjve, Shqipëria shpallet “Shtëpi e Jetës”

Fondacioni Ndërkombëtar “Raoul Wallenberg” përuron në Tiranë pllakatin në Ditën Ndërkombëtare të Kujtesës

INTERVISTA

Avital Leibovich: Izraelitët ndihen të mirëpritur në Shqipëri

Kryetarja e Komitetit Amerikano-Hebraik, intervistë për “Diplomaticus” në televizionin informativ shqiptar, News24.

SPYZONE

Tri kompani izraelite renditen midis 100 shitësve më të mëdhenj të armëve

Elbit Systems Ltd, shiti 3.2 miliardë dollarë armë në vitin 2017, duke u renditur e 28-ta në listë.