25 vjetori i marrëdhënieve Izrael-Shqipëri, konkurs për logon

Me rastin e 25 vjetorit të vendosjeve të marrëdhënieve diplomatike midis shtetit të Izraelit dhe Republikës së Shqipërisë,  Ambasada e shtetit të Izraelit në Tiranë dhe Ministria e Jashtme e Shqipërisë organizojnë konkursin kombëtar për ideimin dhe dizenjimin e logos që do të përfaqësojë 25 vjetorin e marrëdhënieve të afërta dhe miqësore ndërmjet dy vendeve.
Kjo logo do të shoqërojë çdo aktivitetet bilatreal, botim, promocion, informacion dhe më shumë të gjatë vitit 2016. Si e tillë kjo logo duhet të jetë një krijim origjinal, me vizibilitet të lartë duke përcjellë nëpërmjet elementëve të saj mesazhet e miqësisë dhe bashkëpunimit të fortë ndërmjet dy vendeve.
Të gjithë të interesuarit të plotësojnë propozimet e tyre deri në datën 15 Dhjetor 2015 tek: Press@tirana.mfa.gov.il. Logoja fituese do të vihet në përdorim duke filluar nga 1 Shkurti 2016, ndërsa titulli i projektuesit fitues do të publikohet para asaj date. Projektuesi i logos së zgjedhur do ti jepet një biletë fluturimi dhe akomodim në Izrael.

Lexo më shumë

Gëzuar Pesah 2019! Sot fillon festa më e rëndësishme hebraike

Pesah 2019 fillon mbremjen e së premtes, më 19 prill, dhe përfundon mbrëmjen e së shtunës, 27 prill.

INTERVISTA

Ambasadori Rodkin: Marrëdhëniet e Izraelit me Shqipërinë janë të forta

Intervistë e ambasadorit izraelit, Boaz Rodkin, dhënë kryeredaktorit të “Albanian Daily News”, Genc Mlloja

SPYZONE

Izraeli, 7.5 miliardë dollarë në 2018 nga eksportet ushtarake

Vëllimi i shitjeve të kompanive të mbrojtjes izraelite pasqyroi dhjetëra marrëveshje në mbarë botën.