Shqipëria uron Izraelin për Vitin e Ri


Ambasadorja e Shqipërisë në Kombet e Bashkura, Besiana Kadare, u bashkua me një dyzinë ambasadorësh të vendeve të tjera për t’i video-uruar popullit izraelit një “Vit të Ri të Lumtur” në prag të Vitit të Ri Hebraik.

Shalom Israel” ishin fjalët përshëndetëse të ambasadores Kadare.

Ambasadori i Izraelit në Kombet e Bashkuara, Danny Danon, i cilësoi ata si “aletatë të vërtetë që mbështesin Shtetin e Izraelit në Kombet e Bashkuara”.

Urimet erdhën nga ambasadorët e Shqipërisë, Gjermanisë, Hungarisë, Indisë, Argjentinës, Australisë, Ruandës, Meksikë, Britanisë së Madhe, Singaporit, Estonisë, Uruguait, Togos dhe sigurisht Shteteve të Bashkuara.

Lexo më shumë

Shpëtimi i hebrenjve, Shqipëria shpallet “Shtëpi e Jetës”

Fondacioni Ndërkombëtar “Raoul Wallenberg” përuron në Tiranë pllakatin në Ditën Ndërkombëtare të Kujtesës

IZRAEL

“Ionoterra” testohet në Ballkan, sistemi izraelit paralajmëron për tërmet 8 orë para

Kompania izraelite Ionoterra, e cila zhvilloi sistemin dhe e zbuloi zyrtarisht në Rumani të Premten, 29 Nëntor, pretendon se mund…

SHQIPËRI

Koloneli izraelit, Golan Vach: Po bëjmë gjithçka për ju, 90% e objekteve janë të riparueshme

Koloneli izraelit, Golan Vach, po drejton grupin e tij të inxhinierëve në zonat e prekura nga tërmeti ku është shpallur…

KOSOVA

Kryeministri Haradinaj pret në takim investitorë nga Izraeli dhe Shqipëria

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, pret në takim investitorët nga Izraeli dhe Shqipëria, Eitan Bar Zeev, Nimrod Rinot,…

INTERVISTA

Ambasadori Gendler: Shqipëria duhet të ndjekë shembullin e Izraelit

Ambasadori i Izraelit në Shqipëri, Noah Gal Gendler, dha një intervistë për emisionin Diplomaticus të gazetarit Erion Kaçorri në News24

MILIARDERËT

Roman Abramovich blen shtëpi 63 milionë dollarë në Izrael

Miliarderi ruso-izraelit, Roman Abramovich, është i vendosur të blejë një shtëpi në Herzliya për 63 milionë dollarë nga menaxherja e…

SPYZONE

Yossi Cohen: Kryespiuni i Mossad që vodhi arkivat sekrete bërthamore të Iranit

Gazeta e madhe izraelite "Jerusalem Post" e ka përzgjedhur shefin e Mossad, Yossi Cohen, si numrin 1 nga 50 hebrenjtë…