Komuniteti shqiptaro-hebre në Izrael, një kafe me ambasadorin Canaj

Komuniteti shqiptaro-hebre në Izrael i ruan lidhjet e forta me Shqipërinë

Komuniteti shqiptaro-hebre në Izrael i ruan lidhjet e forta me Shqipërinë.

Nuk mund të mungonte një “kafe” me ambasadorin e Shqipërisë në Izrael, Bardhyl Canaj.

Këto foto janë marrë nga albumi fotografik i kryetares së Shoqatës së Miqësisë Izrael-Shqipëri, Felicita Jakoel.

“Një takim i këndshëm me bashkëatdhetarët e Veriut!”, shkruan Felicita.

Gëzuar Pesah 2019! Sot fillon festa më e rëndësishme hebraike

Pesah 2019 fillon mbremjen e së premtes, më 19 prill, dhe përfundon mbrëmjen e së shtunës, 27 prill.

INTERVISTA

Ambasadori Boaz Rodkin: Shqipëria, tërheqëse për investitorët izraelitë

Ambasadori i Izraelit në Shqipëri Boaz Rodkin, i ftuar në emisionin “PASSPORT” të gazetarit Arbër Hitaj në SCAN TV

SPYZONE

Izraeli, 7.5 miliardë dollarë në 2018 nga eksportet ushtarake

Vëllimi i shitjeve të kompanive të mbrojtjes izraelite pasqyroi dhjetëra marrëveshje në mbarë botën.