Kristiano Ronaldo, reklamë për televizionin izraelit “HOT”


Superylli i futbollit botëror, Kristiano Ronaldo, ishte pjesë e një reklame komerciale për televizonin me pagesë izraelit, “HOT”. Klipi u filmua në Madrid.

Sulmuesi i Realit të Madridit dhe kapiteni i Portugalisë u shfaq në klip me tre nga katër aktorët e serialit të njohur televiziv izraelit, “Shababnikim”, Daniel Gad, Israel Atias and Omer Perlman.

Ronaldo e pati jo pak të vështirë të thoshte fjalën hebraisht “hatraot”, që në shqip do të thotë “njoftime”.


“Ishte një eksperiencë e  paharrueshme. Kristiano ishte i sjellshëm, profesional dhe ndihej sikur ai përshtatej në ekipin tonë. Ka zëra se ai mund të bashkohet me sezonin e ardhshëm si ‘Shababnik i pestë’”, tha aktori izraelit Atias.

“Shababnikim” është tepër popullor në Izrael dhe ka fituar katër çmime.

Kjo është hera e dytë që Ronaldo shfaqet në një reklamë komerciale të televizonit “HOT”, i cili i përket miliarderit izraelito-francez, Patrick Drahi.

IZRAELI SOT

Lexo më shumë

Shpëtimi i hebrenjve, Shqipëria shpallet “Shtëpi e Jetës”

Fondacioni Ndërkombëtar “Raoul Wallenberg” përuron në Tiranë pllakatin në Ditën Ndërkombëtare të Kujtesës

IZRAEL

Izraeli ka gati pajisjen për të trajtuar pacientët me koronavirus në Kinë

Një pajisje e shpikur nga një mjek izraelit në Spitalin ALYN mund të përdoret në trajtimin e pacientëve me koronavirus…

SHQIPËRI

“Qytetet e Zgjuara”, Bashkia e Korçës merr pjesë në “MUNI-EXPO 2020” në Izrael

Shqipëria po merr pjesë në MUNI-EXPO 2020 në Izrael me një ekip nga qyteti i Korçës i kryesuar nga Z.…

KOSOVA

Arun Chaudhary, amerikano-hebreu që ndihmoi Albin Kurtin të bëhej Kryeministër

Arun Chaudhary ishte një nga strategët e Kurtit në videokomunikimet me qytetarët e Kosovës gjatë fushatës. Chaudhary, i cili ishte…

INTERVISTA

Ambasadori Gendler: Izraeli me projekte të rëndësishme në Shqipëri

Ambasadori i Izraelit në Shqipëri Noah Gal Gendler ka qenë i ftuar në emisionin ‘PASSPORT’ të gazetarit Arbër Hitaj në…

MILIARDERËT

Roman Abramovich blen shtëpi 63 milionë dollarë në Izrael

Miliarderi ruso-izraelit, Roman Abramovich, është i vendosur të blejë një shtëpi në Herzliya për 63 milionë dollarë nga menaxherja e…

SPYZONE

MicroLite, avioni futuristik izraelit për mbikëqyrje, i pari i këtij lloji në botë

Kompania ushtarake izraelite, Rafael Advanced Defense Systems, do të prezantojë në panairin 2020 Official Singapore Airshow (11-16 shkurt), avionin MICROLITE.