Tremujori i dytë, kompania ushtarake izraelite Elbit rrit fitimet me 47%

Kompania, e kontrolluar nga Michael Federmann shet 892 mln USD prodhime elektronike


Kompania izraelite në fushën e mbrojtjes që merret me prodhimet elektronike Elbit Systems Ltd. publikoi rezultatet e saj të tremujorit të dytë.

Kompania raportoi një rritje prej 9% të të ardhurave në 892 milionë dollarë dhe një rritje neto prej 47% në fitimin neto që i atribuohet aksionarëve të saj në 92 milionë dollarë.

Kompania, e kontrolluar nga Michael Federmann, ka një mbulim tregu prej 5.3 miliardë dollarësh.

Shpëtimi i hebrenjve, Shqipëria shpallet “Shtëpi e Jetës”

Fondacioni Ndërkombëtar “Raoul Wallenberg” përuron në Tiranë pllakatin në Ditën Ndërkombëtare të Kujtesës

INTERVISTA

Kompozitori i famshëm izraelit, Boris Pigovat: “Lule Bore” e meriton të jetë himni i “IsraAlb”

Boris Pigovat është një nga emrat më të mëdhenj të muzikës izraelite dhe asaj botërore. Kënga e famshme shqiptare “Lule…

SPYZONE

Si u bë Izraeli një superfuqi kibernetike në botë

Ushtria izraelite rekruton koduesit më të mirë dhe më të shkëlqyer apo hakersat qysh në adoleshencë