Bushati-Lieberman: Të rrisim bashkëpunimi në fushën e sigurisë

Ministri i Jashtëm shqiptar u takua në Izrael me homologun izraelit

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, u takua në Izrael me ministrin e Mbrojtjes së Izraelit, Avigdor Lieberman.

“Takim i mirë me Avigdor Lieberman. Ne krahasuam vlerësimet tona për çështjet kryesore të sigurisë ndërkombëtare nga perspektivat tona rajonale. Janë dakord për të rritur bashkëpunimin tonë dypalësh në fushën e sigurisë, kundër-terrorizmit dhe ndërmjet agjencive tona të zbatimit të ligjit”, shkruan ministri Bushati në Twitter.

/Izraeli Sot/

Shpëtimi i hebrenjve, Shqipëria shpallet “Shtëpi e Jetës”

Fondacioni Ndërkombëtar “Raoul Wallenberg” përuron në Tiranë pllakatin në Ditën Ndërkombëtare të Kujtesës

INTERVISTA

Marie Van der Zyl: Populli shqiptar ka një respekt të madh për hebrenjtë

Presidentja e Bordit të Deputetëve të Hebrenjve Britanikë, intervistë në televizionin shqiptar News24

SPYZONE

Tri kompani izraelite renditen midis 100 shitësve më të mëdhenj të armëve

Elbit Systems Ltd, shiti 3.2 miliardë dollarë armë në vitin 2017, duke u renditur e 28-ta në listë.