Ministri Bushati takohet me lideren e Opozitës në Izraeli, Tzipi Livni

Livni në Twitter: Ne do të vazhdojmë të promovojmë bashkëpunimin mes dy vendeve dhe të forcojmë lidhjet

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, u takua në Izrael me liderin e Opozitës, kryetaren e partisë “Lidhja Sioniste” (Zionist Union Party), Tsipi Livni.

“E nisa mëngjesin me një takim interesant me ministrin e jashtëm shqiptar Dmitmir Bushati. Biseduam për marrëdhëniet midis vendeve, proceseve që po kalojnë nëpër shoqëritë tona, dhe ndryshimeve rajonale dhe ndërkombëtare. Ne do të vazhdojmë të promovojmë bashkëpunimin mes dy vendeve dhe të forcojmë lidhjet”, shkruan Tzipi Livni në Twitter.

Shpëtimi i hebrenjve, Shqipëria shpallet “Shtëpi e Jetës”

Fondacioni Ndërkombëtar “Raoul Wallenberg” përuron në Tiranë pllakatin në Ditën Ndërkombëtare të Kujtesës

INTERVISTA

Marie Van der Zyl: Populli shqiptar ka një respekt të madh për hebrenjtë

Presidentja e Bordit të Deputetëve të Hebrenjve Britanikë, intervistë në televizionin shqiptar News24

SPYZONE

Tri kompani izraelite renditen midis 100 shitësve më të mëdhenj të armëve

Elbit Systems Ltd, shiti 3.2 miliardë dollarë armë në vitin 2017, duke u renditur e 28-ta në listë.