Izrael-Shqipëri 2-0/ Shënojnë Hemed dhe Saba

Shqipëria humbet në transfertë ndaj Izraelit në kuadër të Ligës së Kombeve

Shqipëria humbi 2-0 transfertë ndaj Izraelit në kuadër të Ligës së Kombeve. Izraeli e meritoi fitoren, duke marre kryesimin e grupit A te divizionit C, me 6 pike pas 3 ndeshjesh. Shqiperia eshte e fundit ne grup, Skocia ne vendin e dyte.

GOLAT E NDESHJES

8’ GOOOL Izrael-Shqipëri 1-0! Portieri nis një top të gjatë në sulm dhe mbrojtja gjendet e papërgatitur, duke lejuar që të shënojnë me lehtësi vendasit, megjithëse ka protesta për pozicion jashtë loje. Autori i golit, Hemed.

83′ GOOOL Izrael-Shqipëri 2-0! Goditje dënimi në favor të Izraelit. Provohet një skemë dhe pasohet te Saba, i cili provon nga jashtë zone, duke gjetur golin e dytë.


Gëzuar Pesah 2019! Sot fillon festa më e rëndësishme hebraike

Pesah 2019 fillon mbremjen e së premtes, më 19 prill, dhe përfundon mbrëmjen e së shtunës, 27 prill.

INTERVISTA

Ambasadori Boaz Rodkin: Shqipëria, tërheqëse për investitorët izraelitë

Ambasadori i Izraelit në Shqipëri Boaz Rodkin, i ftuar në emisionin “PASSPORT” të gazetarit Arbër Hitaj në SCAN TV

SPYZONE

Izraeli, 7.5 miliardë dollarë në 2018 nga eksportet ushtarake

Vëllimi i shitjeve të kompanive të mbrojtjes izraelite pasqyroi dhjetëra marrëveshje në mbarë botën.