Sfida ndaj Izraelit, Shqipëria kryen nxehjen në “Toto Turner”

Në orën 20:45 do të luhet ndeshja Izrael-Shqipëri, e vlefshme për Ligën e Kombeve.

Sot në orën 20:45 do të luhet ndeshja Izrael-Shqipëri, e vlefshme për Ligën e Kombeve.

Kombëtarja shqiptare në këto momente po kryen nxehjen në stadium.

Në stadiumin “Toto Turner”, në Be’er Sheva – plotësisht të shitur – nuk do të mungojnë edhe tifozët shqiptarë, kryesisht pjesë e komunitetit shqiptaro-hebre që jetojnë në Izrael.

Trajneri Kristian Panuci

FORMACIONET ZYRTARE

Gëzuar Pesah 2019! Sot fillon festa më e rëndësishme hebraike

Pesah 2019 fillon mbremjen e së premtes, më 19 prill, dhe përfundon mbrëmjen e së shtunës, 27 prill.

INTERVISTA

Ambasadori Rodkin: Marrëdhëniet e Izraelit me Shqipërinë janë të forta

Intervistë e ambasadorit izraelit, Boaz Rodkin, dhënë kryeredaktorit të “Albanian Daily News”, Genc Mlloja

SPYZONE

Izraeli, 7.5 miliardë dollarë në 2018 nga eksportet ushtarake

Vëllimi i shitjeve të kompanive të mbrojtjes izraelite pasqyroi dhjetëra marrëveshje në mbarë botën.