David Bekcham i plotëson ëndrrën hebreut të gjymtuar

10-vjeçari Rio Woolf takon heroin e tij, ish-futbollistin e famshëm anglez


‘Baby Blade Runner’ Rio Woolf u takua me heroin e tij të futbollit, David Beckham, kur të dy u takuan në Sidnej në “Invictus Games”.

Fituesi 10-vjeçar i “Yjet e Heronjve” për çmimin e komunitetit të rinj të hebrenjve tha: “Ishte një lojë e mahnitshme – shumë frymëzuese dhe ëndrra ime u bë e vërtetë kur takova Davidin!”.

“Ai ishte me të vërtetë i hijshëm, kur ai më pyeti: ‘Si je shoku? ‘Unë jam shumë me fat, sepse kam vënë re se ai nuk u ndal për shumë tifozë të tjerë për të bërë foto!”.

Ky ishte edicioni i katërt i “Invictus Games” për vogëlushin Rio, pasi ai kishte qenë më parë në Londër 2014, Orlando 2016, Toronto 2017, shkruan portali Jewishnews.

Ai gjithashtu shpresonte të takonte Princin Harry për herë të katërt, por mes sigurisë së shtuar, së bashku me Meghanin, ishte vetëm në gjendje ta thërriste emrin e tij dhe të bënte foto dhe video nga distanca.

Ambasadorja e Izraelit: Shqipëria, shembull i bukur tolerancës ndërfetare

Ambadasadorja e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg, ka qenë e ftuar në disa darka iftari të organizuar në Tiranë.

Izrael

Izraeli, rekord eksportesh prodhime ushtarake në 2023

Kompanitë izraelite të mbrojtjes nënshkruan porosi të reja eksporti me vlerë rekord 13.073 miliardë USD në vitin 2023

Shqipëri

Mazniku pret ministrin izraelit: Të vendosur për thellimin e marrëdhënieve dypalëshe

Ministri i Shtetit për Pushtetin Vendor, Arbjan Mazniku pret ministrin e Brendshëm i Izraelit, Moshe Arbel

Kosove

Osmani: Kosova dënon sulmin e Iranit ndaj Izraelit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar pas sulmit të Iranit ndaj Izraelit natën e kaluar.

OPED

Populli ynë ka qenë dhe do të mbetet krah popullit hebre

Sot shënohet Dita e Përkujtimit të Holokaustit, ditë që përbashkon gjithë botën në kujtim të viktimave

Bota

U rrëzua helikopteri, vdesin Presidenti i Irani dhe ministri i Jashtëm

Presidenti iranian Ebrahim Raisi dhe ministri i Jashtëm Hossein Amirabdollahian ishin në mesin e nëntë personave që humbën jetën

Spyzone

Izraeli, rekord eksportesh prodhime ushtarake në 2023

Kompanitë izraelite të mbrojtjes nënshkruan porosi të reja eksporti me vlerë rekord 13.073 miliardë USD në vitin 2023