Tel Avivi në Top 10 për milionerët për milje/katror

Në vendin e parë është Gjeneva, e ndjekur nga Monako dhe San Francisco


Tel Aviv është në Top 10 të qyteteve më të mëdha në botë përsa i përket numrit të milionerëve për milje/katror, sipas renditjes të llogaritur nga RS, gjiganti i komponentëve elektronikë në Mbretërinë e Bashkuar.

Tel Aviv është në vendin e gjashtë me 1.753 milionerë për milje katrore, sipas RS.

Në vendin e parë është Gjeneva (16,958 milionerë për milje katrore) e ndjekur nga Monako (13,400), San Francisco (3,847), Cyrih (3,218) dhe Paris (2,725).

Tel Avivi është shumë më përpara në Neë York City (1,113) në vendin e tetë dhe në Londra (589) në vendin e 18-të.

RS ka përpunuar të dhënat e saj nga agjencia e pasurive të patundshme në Mbretërinë e Bashkuar, Knight Frank dhe qartësisht Tel Aviv ka shënuar një pikëzim të lartë për shkak të vlerës së lartë të pasurive të paluajtshme në Tel Aviv.

Publikuar nga Izraeli Sot – izraelisot.com

Lexo më shumë

Shpëtimi i hebrenjve, Shqipëria shpallet “Shtëpi e Jetës”

Fondacioni Ndërkombëtar “Raoul Wallenberg” përuron në Tiranë pllakatin në Ditën Ndërkombëtare të Kujtesës

IZRAEL

Yossi Cohen: Kryespiuni i Mossad që vodhi arkivat sekrete bërthamore të Iranit

Gazeta e madhe izraelite "Jerusalem Post" e ka përzgjedhur shefin e Mossad, Yossi Cohen, si numrin 1 nga 50 hebrenjtë…

SHQIPËRI

Shpëtoi në Shqipëri, Meta dekoron personalitetin amerikano-izraelit Dr. Ichak Kalderon Adizes

Për t’i shpëtuar Holokaustit, familja e Ichak Adizes u strehua në Shqipëri duke pretenduar se nuk ishin hebre por muslimanë,…

KOSOVA

Kosova midis 100 Kombeve në Jerusalem

Ambasada Ndërkombëtare e Krishterë e Jerusalemit (ICEJ) organizon marshin e kombeve drejt Jerusalemit çdo vit. Kosova bëhet vendi i 100-të…

INTERVISTA

Boaz Rodkin: Ja çfarë i kam thënë për Shqipërinë ambasadorit të ri, Noah Gal Gendler

Me rastin e përfundimit të detyrës, ambasadori i Izraelit në Shqipëri, Z. Boaz Rodkin, dha një intervistë për gazetën online…

MILIARDERËT

Roman Abramovich blen shtëpi 63 milionë dollarë në Izrael

Miliarderi ruso-izraelit, Roman Abramovich, është i vendosur të blejë një shtëpi në Herzliya për 63 milionë dollarë nga menaxherja e…

SPYZONE

Yossi Cohen: Kryespiuni i Mossad që vodhi arkivat sekrete bërthamore të Iranit

Gazeta e madhe izraelite "Jerusalem Post" e ka përzgjedhur shefin e Mossad, Yossi Cohen, si numrin 1 nga 50 hebrenjtë…