Ambasadori Canaj, takim pune me konsujt e nderit të Shqipërisë në Izrael

Ambasadori i Shqipërisë takon konsujt Rafael Faust dhe Avraham Rinot

Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Bardhyl Canaj, zhvilloi një takim pune me dy konsujt e nderit të Shqipërisë në Izrael, Rafael Faust dhe Avraham Rinot.

“Takim pune me Konsujt e Nderit ne Izrael Z.Faust dhe Z. Rinot. Diskutojmë për intensifikimin dhe përmbushjen e objektivave te Perfaqesise per vitin 2019”, thuhet në një njoftimi të ambasadës në Twitter.

***

LEXO EDHE

Gëzuar Pesah 2019! Sot fillon festa më e rëndësishme hebraike

Pesah 2019 fillon mbremjen e së premtes, më 19 prill, dhe përfundon mbrëmjen e së shtunës, 27 prill.

INTERVISTA

Ambasadori Boaz Rodkin: Shqipëria, tërheqëse për investitorët izraelitë

Ambasadori i Izraelit në Shqipëri Boaz Rodkin, i ftuar në emisionin “PASSPORT” të gazetarit Arbër Hitaj në SCAN TV

SPYZONE

Izraeli, 7.5 miliardë dollarë në 2018 nga eksportet ushtarake

Vëllimi i shitjeve të kompanive të mbrojtjes izraelite pasqyroi dhjetëra marrëveshje në mbarë botën.